Fen Lisesi öğrencilerine teşvik ödülü

Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencileri bölge birincisi olarak katıldıkları TUBİTAK Türkiye Liselerarası Proje Yarışmasında teşvik ödülünü kazandılar.

Fen Lisesi öğrencilerine teşvik ödülü

Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencileri bölge birincisi olarak katıldıkları TUBİTAK Türkiye Liselerarası Proje Yarışmasında teşvik ödülünü kazandılar.
Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Saatcı konu hakkında yaptığı açıklamada, "TÜBİTAK 50. Liselerarası Proje Yarışmalarında okulumuz Biyoloji Öğretmeni Ali Altuntaş rehberliğinde şehrimizi büyük bir başarıyla temsil eden öğrencilerimiz Berkay Saatcı ve Bahar Salman'ı başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Saatcı, “Ankara Congresium’da düzenlenen TÜBİTAK  50. Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Finali’ne Biyoloji Öğretmenimiz Ali Altuntaş rehberliğinde katılan öğrencilerimiz Berkay Saatcı ve Bahar Salman “İmplant Kaplamalarında Alternatif Bir Model” adlı biyoloji projeleriyle Türkiye 4.sü olarak teşvik ödülüne layık görüldüler. Türkiye genelinde 1884 biyoloji projesi başvurusunun yapıldığı, proje kabul aşamasında ve bölge finallerinde elenerek 24 projenin Başkent’te yarıştığı Türkiye Finali’nde Çorumumuz’u temsil eden 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencileri elde ettikleri bu üstün başarıyla göğsümüzü kabarttılar” şeklinde kaydetti.

Başarının Çorum'da sevinçle karşılandığını belirten Saatcı,  “Okul Aile Birliği Yönetimi olarak öncelikle öğrencilerimizi, onlara rehberlik yapan Ali Altuntaş Öğretmenimizi ve onlara idari anlamda destek veren Okul Müdürümüz Murat Öncül’ü tebrik ediyor, okul yönetimimize bu süreçte daima destek olan Milli Eğitim Müdürümüz Yahya Çoban’a, proje çalışmaları sırasında öğrencilerimize bilimsel anlamda destek veren Hitit Üniversitesi öğretim üyelerine, Hitit Üniversitesi’nin laboratuvarlarını kullanmamızı sağlayan Rektörümüz Sayın Reha Metin Alkan’a teşekkür ediyoruz. Ayrıca, laboratuvarlarını bizlere açan Ankara Üniversitesi,  Başkent Üniversitesi ve Çorum Elitpark Hastanesi yönetimine de teşekkürü borç biliyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER