Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi eğitim hayatına başladı

Eğitimci Mustafa Şimşek’in kurucusu olduğu Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi dualarla açıldı.

Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi eğitim hayatına başladı

FATİH BATTAR

Eğitimci Mustafa Şimşek’in kurucusu olduğu Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi dualarla açıldı.

Üçtutlar Mahallesi Ilıca 1. sokak numara 13 (Adil Candemir Parkı karşısı) adresinde  Çorum halkının hizmetine sunulan Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi’nin açılışına AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Çorum eski Milletvekili Adnan Türkoğlu, MHP eski Milletvekili Muharrem Şemsek ve çok sayıda davetli katıldı.

233 öğrenci kapasitesi ve 15 öğretmen kadrosu ile Çorum’da eğitimde fark oluşturmayı amaçlayan Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi, 7 katı, 1368 metrekare kapalı alanı ve 700 metrekare bahçesi ile toplam 2 bin 68 metrekare alan üzerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek.

Alanında uzman ve deneyimli öğretmen kadrosu ve kaliteli yayın güvencesi ile 9,10,11,12 sınıf ve mezun olan öğrencileri en iyi şekilde sınavlara hazırlama prensibi ile yola çıkan Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi, Çorum’a eğitim alanında yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Çorum’da ilk Temel Lise’yi kendilerinin açtığını belirten Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi Kurucusu Mustafa Şimşek, yine ilk özel Anadolu Lisesi’ni Çorum’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özel Mustafa Şimşek Anadolu Lisesi olarak 15 derslik, 1 spor salonu, 1 laboratuvar ve 1 kütüphane ile Çorum halkına hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Şimşek; “1994 yılında Tek Seçenek Dershanesi olarak yola çıktık. 2000 yılında Bil Dershanesi olarak hizmet vermeye devam ettik. 2015 yılında 5580 sayılı çıkan kanun gereğince dershanelerin dönüşümüyle Çorum Temel Lisesi’ne dönüştük. 3 yıldır Çorum Temel Lisesi olarak hizmet veriyorduk. Temel Liselerin süresi önümüzdeki Haziran ayında bitecek. Temel Liseler ya Anadolu Lisesi’ne yada kapacak. Çorum’da ilk temel lise olan kurum bizim kurumumuzdu. Aynı şekilde ilk özel Anadolu Lisesi olan kurumda biz olduk. Bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun hizmetlerimize devam edeceğiz. 15 öğretmen, 4 personel ve 1 idareci ile vatanın, milletine bağlı, ülkesini seven gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat tök
ferhat tök - 5 yıl Önce

Allah hayırlı ugurlu eylesın..

SIRADAKİ HABER