Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor

İl Milli Müdürlüğü’nün Unilook Türkiye işbirliğiyle 19-20 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği III. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri etkinliği kapsamında  öğrenci ve veliler üniversite temsilcileri ile buluşacak.

Üniversite Tanıtım ve  Tercih Günleri başlıyor

İl Milli Müdürlüğü’nün Unilook Türkiye işbirliğiyle 19-20 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği III. Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri etkinliği kapsamında  öğrenci ve veliler üniversite temsilcileri ile buluşacak.


Bu sene üçüncüsü düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Bakanlığımız tarafından açıklanan '2023 Vizyon Belgesi' kapsamında Çorum’da eğitime farklı bir bakış açısı, yeni bir soluk getirmenin ve daha ileriye taşımanın gayretindeyiz. Biliyoruz ki aynı işleri yaparsanız aynı sonuçları elde edersiniz. Dünün gerekleri ile yarının gerçekleri çoğu zaman örtüşmez. O yüzden her gün yenilenmeli, her güne yeni bir şeyler katılmalıdır. Bu bilinçle eğitim yönetimi olarak öğrencilerimizin hayatları boyunca yanlarında olmanın ve en önemlisi gereğini yapmanın gayretindeyiz. Eğitim süreçleri boyunca karşılaşabilecekleri en büyük yol ayırımı olan üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilerimize daha etkin destek olmak vizyonel bakış açışımızın bir sonucudur.


Başta üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere konuya ilgi duyan tüm halkımızın üniversitelere dair sorularına daha etkili cevaplar bulabilmek adına ilimizde üçüncü kez düzenlenen bu etkinlik ile öğrencilerimiz ve aileleri  üniversite temsilcileri ile buluşacaklar.


Etkinlik kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rehberlik Araştırma Merkezimiz rehber öğretmenleri, öğrencilerimize ve ailelerine sınav alanları ve meslek tercihleri konusunda bilgilendirmelerde bulunacaklar. Konuya ilgi duyan tüm halkımızı  'Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri' etkinliğimize bekliyorum." dedi.


Çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesinin katılacağı etkinlikte öğrenci ve ailelerine hayatlarını etkileyecek olan üniversite tercihleri konusunda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca yenilenen üniversiteye giriş sistemi (YKS-Yükseköğrenim Kurumları Sınavı) hakkında Çorum’da görev yapan rehber öğretmenlere seminer düzenlenecek.


Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri etkinliği 19 Kasım pazartesi günü saat 10.30’da Anitta Otel’de açılış töreni ile başlayacak ve 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER