YKS ŞAMPİYONLARI SINAV’DAN

YKS şampiyonu öğrencilerini kutlayarak plaketle ödüllendiren Selami Tüysüz, “Başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi ve velilerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.

YKS ŞAMPİYONLARI SINAV’DAN

RECEP MEBET
Özel Çorum Sınav Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Selami Tüysüz, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucuna göre büyük bir başarıya daha imza attıklarını açıkladı.
Sınav sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Selami Tüysüz, öğrencilerinden Yusuf Deve’nin Alan Yeterlilik Testi (AYT)’nde Çorum 1.’si ve Türkiye 114.’sü olduğunu duyurdu.


AYT Çorum 2.’si ve Türkiye 647.’si Damla Bayrak’ın da öğrencileri arasında yer aldığını belirten Tüysüz, “Kursiyerlerimizden Hatice Kübra Çıkrıkçıoğlu, Temel Yeterlilik Testi (TYT)’nde Çorum 1.’si ve Türkiye 554.’sü olurken çok sayıda öğrencimiz ise aldıkları puanlarla bizleri ve ailelerini gururlandırdılar” dedi.

YKS şampiyonu öğrencilerini kutlayarak plaketle ödüllendiren Tüysüz, “Başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi ve velilerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.
7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan tercih işlemleri süreciyle ilgili de bilgiler veren Sınav Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Tüysüz, “Gelişim Üniversitesi işbirliğinde, 6 Rehber Öğretmen ve 1 Uzman Psikolog’dan oluşan ekibimizle, Çorum’da sınava giren tüm üniversite adaylarına ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vereceğiz” şeklinde konuştu.


YKS şampiyonlarından Çorum Fen Lisesi mezunu Yusuf Deve’nin Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni, Meram Fen Lisesi mezunu Damla Bayrak’ın Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Bölümü’nü, Çorum Fen Lisesi mezunu Hatice Kübra Çıkrıkçıoğlu’nun ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni tercih etmeyi hedeflediği belirtildi.

Düzenlenen programda konuşan öğrenciler, Kurucu Müdür Selami Tüysüz başta olmak üzere sınava hazırlık döneminde daima yanlarında olan ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ettiler. Şampiyon öğrenciler, sınava birlikte hazırlandıkları arkadaşlarına da desteklerinden dolayı şükranlarını ifade etmeyi ihmal etmediler. 

(ADVERTORİAL)

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalannn
Yalannn - 2 ay Önce

Yalannn

SIRADAKİ HABER