Çorum Şeker’e Çorumlu talip

Ekmekçioğlu Grup özelleştirme kapsamına alınan Çorum Şeker Fabrikası’na teklif verdi. Kayseri firmasının da teklif verdiği satış ihalesinde, şimdilik Çorum Şeker’e iki firma talip oldu.

Çorum Şeker’e Çorumlu talip

HABER YORUM-EROL TAŞKAN

Ekmekçioğlu Grup özelleştirme kapsamına alınan Çorum Şeker Fabrikası’na teklif verdi. Kayseri firmasının da teklif verdiği satış ihalesinde, şimdilik Çorum Şeker’e iki firma talip oldu.

Özcan ve Rüstem Ekmekçi kardeşlerin verdiği teklif, tüm Çorumlular’ın gönlünde fazlasıyla yer bulurken, Çorumlular’ın Çorum Şeker’e talip olması yönündeki hayaller, bir anlamda gerçeğe dönüştü.

Farklı toplantı ve söylemlerle ‘Çorum Şeker’i Çorumlular almalı’ temennilerini hayalden gerçeğe taşıyan Ekmekçioğlu kardeşler, Çorumlu olmanın gereğini sözde bırakmayıp, işi hayalden alarak gerçek bir adıma dönüştürdü.

Hatırlanacağı üzere bir önceki iptal edilen şeker ihalesine Cengizler Holding çatısı altında katılan Ekmekçioğlu kardeşler, bu kez ihaleye kendi firmaları adına tek başlarına teklif sundu.

İşin ikinci etabı var elbette. Şu an henüz günü belli olmamakla birlikte, açık ihale gerçekleştirilecek. Gönlümüz, kesinlikle Ekmekçioğlu’nun Çorum Şeker’i almasından yana elbette.

Şunu açıkça ifade edelim ki, şu saatten sonra Çorum Şeker’i alsa da almasa da, Ekmekçioğlu firması, Çorum’un şanını yere düşürmeyen bir firma olarak gönüllerdeki yerini daha da zirveye taşımıştır. Özcan-Rüstem Ekmekçi kardeşleri bu anlamda gönülden kutluyoruz. İnşallah, bu sütunlardan, ihaleyi Ekmekçioğlu Gurubu’nun aldığı yazmak nasip olur ve gururumuz kat kat artar.

Bu saatten itibaren, Ekmekçioğlu kardeşlerin bu işe gönlü bizim gibi coşan Çorumlular’ca aranıp, destek ve tebrik telefonları alacağı muhakkak. Hatta, şu kadar param var, yanınızdayız diyenleri duyar gibiyiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekremkocak
Ekremkocak - 5 yıl Önce

Bir çorumlu olarak şeker fabrikasi başklarina degil çorumlularin hakkidir ekmekcioglarini tepriketiyorum Allah yar ve yardimcilari olsun

İSMAİL EKMEKÇİOĞLU
İSMAİL EKMEKÇİOĞLU @Ekremkocak - 5 yıl Önce

Rüstem abi verdiğiniz bu karar ve teklif ile size yakışanı yaptınız.Çorum sanayicisinin en belirgin özelliği kendi değerini hicbir zaman yaban ellere teslim etmemesi gerçeğini siz EKMEKÇİOĞLU GRUP olarak tekrar gösterdiniz.Sizi cani gönülden tebrik ediyor hayirli bir sonuçla tamamına ermesini temenni ediyor saygilar sunuyorum....

Mavi gözlü sarışın çocuk
Mavi gözlü sarışın çocuk - 5 yıl Önce

Tebrikler...

Mustafa Yiğit
Mustafa Yiğit - 5 yıl Önce

Kesinlikle Çorum lu bir iş adamı almalı Ahmet Ahlatcı da teklif verse güzel olur.

çorumlu
çorumlu - 5 yıl Önce

ben neden ahlatçının bu işe girmediğini düşünüyorum.İl dışından gelen insanlar Ahlatçı yatırımı memleketine yapıyor diyor ama çiftçi için yatırımı yok herhalde

İsmet Ahlatcı
İsmet Ahlatcı - 5 yıl Önce

Geçtiğimiz yıllarda yapılan özelleştirme ihaleleri öncesindeki çalışmalarda birlikte çalıştığımız dönemler olmuştu şeker fabrikasını almak Özcan ve Rüstem Bey için araç değil amaç olmuştur bu amaca ulaşacaklarından eminim, süreçte 7/24 emirlerine amada olacağım, kuruluşundaki coşkumu tekrar yaşatacaklarından eminim, yolları açık olsun.

Cemalettin solmaz
Cemalettin solmaz - 5 yıl Önce

Çorumun sorunlarını çorumlu anlar dilegim ekmekçi oglu kardeşlerden yana çiftçi dostu būtūn çiftçi kardeşlerimiz inşAllah çorumlu biri alırda gönūl rahatlıgıyla pancarımızı ekeriz diye dua ediyorlar şimdiden tebrik ediyororum

M.Emin KAYALAR
M.Emin KAYALAR - 5 yıl Önce

Güzel insanlar helal olsun size .

Rıdvan Samsunlu
Rıdvan Samsunlu - 5 yıl Önce

Tebrikler, Başarılar, İnşAllah Alırlar Çorum Tarımına ve ÇİFTCİ,sine büyük katkı sağlarlar.


SIRADAKİ HABER