Erdem Çenesiz’e yeni görev

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin 26 Nisan günü gerçekleşen seçiminde, yeni başkanı Erdem Çenesiz oldu.

Erdem Çenesiz’e yeni görev

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin 26 Nisan günü gerçekleşen seçiminde, yeni başkan Ece Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz oldu.

Yapılan açıklamaya göre, üç ana sektörün mutabakatıyla oluşturulan tek liste ile yapılan seçimde Erdem Çenesiz başkanlığında oluşan yönetim kurulunun asil üyeleri; Kaleseramik, Batıçim, Paşabahçe, Çimentaş, Ekom Eczacıbaşı, Şişe Cam, Limak Çimento, Eleks Elginkan, Trakya Cam ve Sontrade; yedek üyeleri Güral Porselen, Akçansa, Yurtbay Seramik, Traçim, Ege Seramik, Göltaş Çimento, Seranit, Turan Seramik, Meta ve Medcem; denetim kurulu üyeleri ise Nuh Çimento, Çanakçılar Seramik ve Avrasya Kiremit gibi sektörlerinin önemli firmalarından oluştu.

BİRLİĞİN YIL DONU HEDEFİ %20’LİK ARTIŞ

Seçimin ardından kısa bir açıklama yapan Erdem Çenesiz, Türkiye'nin önemli firmalarının takdiri ile oluşan bu güçlü yönetim ile çalışmanın yüklediği sorumluluğu hatırlatarak Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği ihtisas alanında geçen yıl 150'ye yakın ülkeye 2,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini, ülke ekonomisi için son derece önemli bir yeri bulunan bu yapının başkanlığına seçilmekten onur duyduğunu belirtti.

Bu üç büyük sektörün temsilcileri olarak sürdürülebilir bir başarı için azimle çalışacaklarını dile getiren Çenesiz, "2018 yılının ilk çeyreğinde ihracat miktarında gerçekleşen %12 artışla moral bulduk. Yıl sonu hedefimiz bu oranı %20'ye çıkarmak. Birliğimizin 3 ana sektörü olan seramik, çimento ve cam endüstrileri, çok az ithalat ile yüksek ihracat yaparak milli katmadeğer yaratan sektörlerdir. Bu açıdan birliğimizin ülke ekonomisi ve gelişimi için özel bir durumu olduğunu düşünüyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya@usa.com
fikretya@usa.com - 3 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun,ALLAH yolunu açık etsin,Keşke milletvekilliğinede aday olsanız

SIRADAKİ HABER