1 günde yüzde 90 zam!

Asgari ücretin açıklanmasının ardından fırsatçılar harekete geçti. 

1 günde yüzde 90 zam!

Asgari ücretin açıklanmasının ardından fırsatçılar harekete geçti. 

Son dönemde zam gelmeyen ürün grubu neredeyse kalmadı.

Kırmızı et, yumurta, peynir, kuruyemiş, deterjan, içecekler neredeyse zam gelmeyen ürün grubu kalmadı. Asgari ücrete zam gelmeden hepsinin fiyatında artış yaşanması ise büyük tepki çekti. 

YÜZDE 100’E YAKIN ZAM
Banyoda mutfakta evin her yerinde temizlik için kullanılan bir çamaşır suyu 2022’ye 19 lira 90 kuruşluk fiyat ile başlamıştı, gün geçtikçe o da zamlandı fiyatı Ekim ayında 32 lira 90 kuruşa, Kasım ayında 37 lira 90 kuruşa, Aralık ayında 42 lira 90 kuruşa yükseldi.

32’li tuvalet kâğıdı ise sadece bir ay önce 120 liraya satılırken bugünkü satış fiyatı ise 200 lira oldu. Hatta bazı market ve markalarda 250 liraya kadar çıktı.

Bir kilo çiğ köftenin fiyatı 2 ay önce 49 lira 90 kuruştu Aralık ayında ise 69 lira 90 kuruşa yükseldi.

Gazlı içecekler de zamlandı, 2021 yılında 9 lira 50 kuruş olan bir içecek 2022 yılında artık 30 lira zam oranı yüzde 200’ü aştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2022, 15:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz bir...
Söz bir... - 1 ay Önce

Piyasalar da evrensel Ticaretin bir namusu vardır, bunu da bilen bilir.
Bizde Öyle öğrendik, öyle bildik.
Ama son zamanlarda ki piyasalara bakıldığı zaman bunun namuslu bir ticaret olmadığını görüyoruz.
Ticari işletmelere baktığımız zaman;
ne ticari namus, nede ahlâk var. Tamamen soygun düzeni kurulmuştur. Saygıyı, utanma duygusunu yitirmiş, ahlâksız, aç gözlü insanların bu ülkede ticaret yaptığı belli ve herkesten öncede camiye koşarlar, para hırsına kapılmış bu insanlar; camilerden 5 vakit değil 5000 vakit ezan okunsa bu gözü dönmüş arsız, hırsız, namussuzlar gene de adam olmazlar. Allah bu gibi insanlara fırsat vermesin, bu kan emicilerden korusun.

emre
emre - 1 ay Önce

ama hükümetin birşey yaptığı birşey yok

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Bu fiyatları yazıp haber yapıyorsun evet haklısın. Bi sene önce mazot 7ydi 28gördü haber yapmadınız geçen sene 10günde dolar 8liradan 18liraya geldi haber yapmadınız doğalgaz elektrik hakeza ikiye katladı haber yok şimdimi aklınız başınıza geldi. Hükümet marketlerle ters düşmese bu haberi de yapmazdınız ya neyse Allah garibanı korusun.

yaşar yıldız
yaşar yıldız - 1 ay Önce

Niye acaba hep yorumlarda insanlar dini,camiyi karıştırırlar.Kardeşim sanki müslümanlar hep hırsız müslümanlar hep dolandırıcı müslümanlar hep namussuz gibi gösterilir aramızda o kadar münafıklar var ki kendilerini müslüman gibi gösterenler bunlara bakarak islama saldırmayın.

Çorumlunda
Çorumlunda - 1 ay Önce

Kimse kimseyi kandırmasın marketler zaten iktidarın yandaşlarının basın desen aynı milleti enayi yerine koydunuz.İki cihanda hakkımız haram olsun.Allah ın mahkemesine havale ettik.

Kul Yunus
Kul Yunus - 1 ay Önce

O Allah bir benim için yaratmamışya mahkeme Kübra yı.İnansanda inanmasanda tadacaksın iki cihanda çetin azabı ey işadamı geçinen sözüm ona hilebazlık peşinde koşan market patronları.

yaşar yıldız
yaşar yıldız - 1 ay Önce

Bunlara ceza yazmayacaksın bunlar hükümete vatandaşa resmen savaş açtı amaç sokağı kaynatmak amaç belli bunların kapılarına kilit vuracaksın ancak böyle akıllanırlar

M.Ali SELES
M.Ali SELES - 1 ay Önce

Ürünlere keyfi fahiş fiyat uygulayan herkese ALLAH dermansız DERT versin inşAllah.

SIRADAKİ HABER