76 yaya geçidine daha yapıldı

Çorum Belediyesi yayaların ulaşımını kolaylaştırmak ve trafiği düzenlemek için çalışmalarına devam ediyor. 

76 yaya geçidine daha yapıldı

Çorum Belediyesi yayaların ulaşımını kolaylaştırmak ve trafiği düzenlemek için çalışmalarına devam ediyor. 
Belediye Basın Biriminden yapılan açıklaaya göre, ilk olarak 23 Nisan kavşağında ‘Önce Yaya’ kabartmalı figürlü işaretlemeler yapan Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri bu çalışmadan şehrin muhtelif cadde ve sokaklarına 76 adet işaretleme daha yaptı. 

Çorum için çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, ulaşım noktasında da trafik kazalarını azaltabilmek, trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araç trafiğinin yoğun olduğu yerler başta olmak üzere araç sürücülerinin dikkatini çekmesi ve yayaların karşıdan karşıya daha güvenli geçebilmesi için başlattığımız "Önce Yaya" işaretlemelerinde ekiplerimizin belirlediği 136 bölgenin 76 tanesinde figürlü işaretlemelerimizi tamamladık. Gazi, İnönü ve Fatih Caddesi, okul bölgeleri gibi şehrin trafiğinin yoğun olarak aktığı yerler başta olmak yaya geçitlerinde ekiplerimiz "Önce Yaya" çalışmalarını tamamladılar. Tespit ettiğimiz yaya geçişlerimizde bu çalışmalarımızı devam ediyor. Devletimizin başlattığı öncelik hayatın öncelik yayaların projesine de Çorum Belediyesi olarak yaptığımız bu çalışmalar ile destek veriyoruz. Unutmayalım bu yolda hep birlikteyiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Etkili denetim gerekli
Etkili denetim gerekli - 2 yıl Önce

Kim ne kadar yaparsa yapsın,sürücülerin büyük çoğunluğu tarafından bu yazılarda,yayların geçiş üstünlüğü de,asılan pankartlarda,içişleri bakanlığı genelgesi de önemsenmiyor.Etkin trafik denetimi gerekli,özellikle trafik yoğunluğunun olduğu caddelerde trafik ekipleri görevlendirilmeli ve trafik görevlileri araç içerisinde oturmaktan ziyade,sahada kendini uygulama ile göstermelidir.Dün,Çorumgaz-Halkbank önünde iki trafik görevlisi gelişi güzel park ederek trafik tıkanıklığına sebep olan aracı çektirdi.Hem de araç sahibinin tüm çabalarına rağmen çektirdiler ve görevlerini yaptılar.Bu iki genç trafik görevlisi arkadaşları da takdir ettim.Yaya kaldırımlarında motosiklet sürenleri de unutmayın.Esas trafik güvenliği bu tür sürücüler tarafından ihlal ediliyor.Bunları da denetleyin.

SIRADAKİ HABER