Ahlatcı'dan Çorum'a 100 milyon dolarlık yeni yatırım

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Türkiye’de sadece bir tane olan Barut Fabrikası’nın ikincisini Çorum’a kuracaklarını söyledi.

Ahlatcı'dan Çorum'a 100 milyon dolarlık yeni yatırım

M.BURAK YALÇIN

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Türkiye’de sadece bir tane olan Barut Fabrikası’nın ikincisini Çorum’a kuracaklarını söyledi. Ahmet Ahlatcı, kurulacak fabrikada 1200 kişiyi istihdam edeceklerini söyledi.

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, düzenlediği basın toplantısında Çorum’a 3 fabrika kuracaklarının müjdesini verdi.

‘BARUT FABRİKASI STRATEJİK BİR ÖNEME SAHİP’

Bu fabrikadan birisinin stratejik bir öneme sahip olan Barut Fabrikası olduğunu açıklayan Ahmet Ahlatcı, “Çorum’a 3 tane yeni fabrika yapıyoruz. Birincisi stratejik bir yatırım, ülkemiz içinde önemli Barut Fabrikası. Türkiye’de bir tane var. İkincisini Çorum’a yapacağız. İkincisi bu barutun oluşması için Nitroselüloz Fabrikası. Bunu da yapıyoruz. Üçüncü ayağı ise nitrogliserin. 100 milyon dolarlık yani 1.6 milyarlık yatırım. Yılda 1500 ton kapasiteli.” dedi.

‘1200 KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEĞİZ’

Sungurlu veya Çorum OSB'ye kurulması planlanan 100 milyon dolar maliyetli fabrikada 1200 kişiyi istihdam edeceklerini ifade eden Ahlatcı, barutun yüzde 40’ını Makine Kimya’ya vereceklerini, yüzde 60’ını ise ihracat edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
harika haber
harika haber - 6 ay Önce

harika, yani çorum u patlatacakmısınız !!!! adam gibi makine, elektronik, bilgisayar, bilgisayar parçacığı gibi modern temiz şeyler yerine konvansiyonel şeyleri mi getiriyorsunuz? başka mevzu yok mu? çorum hep düşük yatırımların muhatabı mı olacak? patlatın çorum u bakalım

Söz bir...
Söz bir... - 6 ay Önce

Gerçekten bu ülkenin sizin gibi insanlara ihtiyaçı var.
Sizler iyi ki varsınız ve Çorum'lusunuz.
Biliyoruz ki bu ülkeye ve Çorum'a sevdanız bitmez ve en iyi yatırım yapacağınız dan hiç bir kuşkumuz yoktur. Kolaylıklar dilerim, Allah yardımcınız olsun, Bizden de selam olsun.

Osman
Osman - 6 ay Önce

Aman fabrikayı uzak bir yere yapın.

Samet Durak
Samet Durak - 6 ay Önce

Mükemmel Bir Vizyon..

Yazılım Bilişim demek Gelişim Refah demek..

1 taktör buğday satsan 1 iphone etmeyebilir.
Yazılımın KDV'si çok yüksek...

Çorum bir yazılım üssü olabilir..

O 500 kişi ahlatçıda çalışmasa kimbilir kaç kişiye temas edecek
Çorum bilişim sektörü açısından inanılmaz bir vizyon..

SIRADAKİ HABER