Artık göğüs cerrahımız var

Sağlık Bakanlığı'nca Çorum ve ilçelerindeki boş kadrolara doktor atandı. Atanan kadrolar içinde şimdiye kadar Çorum'da hiç bulunmayan Göğüs Cerrahisi branşında doktor ataması da yapıldı.

Artık göğüs cerrahımız var

Sağlık Bakanlığı'nca Çorum ve ilçelerindeki boş kadrolara doktor atandı. Atanan kadrolar içinde şimdiye kadar Çorum'da hiç bulunmayan Göğüs Cerrahisi branşında doktor ataması da yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, Çorum Alaca Devlet Hastanesi'ne 2 (tabip, iç hastalıkları uzmanı), Bayat Devlet Hastanesi'ne 3 (2 tabip, 1 iç hastalıkları uzmanı), Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 6 (2 tabip, 1 acil tıp, 1 anesteziyoloji ve reanimasyon, 1 deri ve zührevi hastalıkları, 1 göğüs cerrahisi), İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi'ne 3 (1 çocuk sağlığı ve hastalıkları, 1 iç hastalıkları, 1 ortopedi ve travmatoloji uzmanı), Kargı Ahmet Hamdi Akpınar Devlet Hastanesi'ne 2 tabip, Osmancık Devlet Hastanesi'ne 3 (1 tabip, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı), Sungurlu Devlet Hastanesi'ne genel cerrahi alanında uzman doktor atandı.

Öte yandan Çorum'da bugüne kadar bulunmayan göğüs cerrahisi uzman doktor atamasının AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan'ın Özbekistan dönüşü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı birebir görüşme sonrası yapıldığı öğrenildi. Göğüs cerrahisi uzman doktorunun Çorum'a atanması ile il dışına sevklerin ortadan kalkacağı belirtildi.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilginç
ilginç - 4 yıl Önce

her yerde olması gereken normal bir şeyi millet vekili başarısı olarak lanse etmek ne komik

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Ne demek artık göğüs cerrahı var? Çorum merkezi 265 bin nüfuslu bir yer. Komiksiniz

Adem
Adem - 4 yıl Önce

Önceden kendi başarmış gibi salim uslu gazetelere haber yaptirirdi simdi ahmet sami ceylan yapıyor ve komik oluyor kocaman hastanede bi göğüs cerrahta oluversin sayın ceylana soruyorum neden çocuk nörolojisi bölümü yok corumda en önemli bölümlerden biri ne yazık ki

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Şimdiye kadar olmaması zaten anormaldi.Cok geç kalındı.1 tane göğüs cerrahisi bu şehre yetmez.En az 3 tane olmalı.Darısı 2018 yılında çorumda olmayan diş çene cerrahlarına.

ÇORUMLU
ÇORUMLU - 4 yıl Önce

50 Yıldır Göğüs Hastanesi olan bir şehirde Göğüs Cerrahisinin bulunmaması, nihayet getirilmesi ancak ilk tayin döneminde elden uçurulacak olması ne kadar garip :)

Adam
Adam - 4 yıl Önce

Ihtiyac varsa Saglik Bakanliginin atama yapmasi gerekir. Memlekette milletvekili istedi diye atama yapiliyorsa Balik bastan kokmus demektir (Bir işte aksaklık başta olanlardan kaynaklanır.)

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Çorum merkezde dermatoloji için aylardır randevu alamıyorum. Tek çare başka bir şehirden randevu alıp orada muayene olmak artık.

Bay Bilen.!
Bay Bilen.! - 4 yıl Önce

Ceylan olmasa idi! atama yapılmazdı! olması gereken bir şeyi insanların gözüne sokarcasına mâal etmenin anlamı yok.


SIRADAKİ HABER