Belediye Hobi Köyü yapacak

Çorum Belediyesi tarafından Silmkent bölgesinde Hobi Köyü kuracak.

Belediye Hobi Köyü yapacak

FATİH AKBAŞ
Çorum Belediyesi tarafından Silmkent bölgesinde Hobi Köyü kuracak. Köyün yapılacağı bölgenin imar değişikliği talebi dün yapılan Belediye Meclisi toplantısında görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Hobi Köyü projemiz seçim vaatlerimiz arasındaydı. Yasal zeminde bu ihtiyacı gidermek için bu bölgede bir başlangıç yapıyoruz. Parsellerin içinde 40-45 metrekare büyüklüğünde ahşaptan tek katlı konutlar olacak. İlk etapta 120-130 civarında Hobi Bahçesi yapılacak. Bunların evleri de dahil tüm altyapısını yaparak inşa edeceğiz. Otoparklar ve çocuk oyun alanları da olacak. Hem bir vaadimizi yerine getirmiş hemde Çorum’a yakışır bir projeyi hayata geçirmiş olacağız. Bölgede hızlı tren hattının geçeceği yerde de düzenleme yaptık. Hobi Köyü sadece burayla da sınırlı kalmayacak. Şehrin farklı noktalarında da arayışımız var. Hoyhoy bölgesi, Gülabibey Mahallesi’nin uç kesimlerinde yer araştırıyoruz. İnşallah uygun bulduğumuz ve mülkiyeti belediyeye ait olan yerlerde bu çalışmayı yapacağız” dedi.

Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’da gündem maddesi üzerine yaptığı konuşmada bu tür projelerde şehrin genelinin görüşünün alınması gerektiğini söyledi.
Hobi Köyü’nün de içine yapılacağı Kuruçay köyü, İbrahim Çayırı ile Ayarık bölgesi sınırları içerinde yaklaşık 230 hektarlık alanda imar değişikliği talebi oy çokluğu ile kabul edildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbi Halk
Harbi Halk - 13 ay Önce

Farz edelim olsun...En az ben deyim 20000 siz deyin 30000 başvuru toplayabilecek bu pastadan pay alacak sayılı isimleri dikkatle takip edelim millet.

MUHAMMED
MUHAMMED - 13 ay Önce

Farz edelim olsun.En az yirmi otuz bin başvuru toplayabilecek bu pastadan pay alacak sayılı isimleri dikkatle takip edelim millet.

Adam
Adam - 13 ay Önce

Hobi bahcelerine su nereden bulunacak kuyu suyu mu sehir sebekesi suyu mu?

Mustafa kl
Mustafa kl - 13 ay Önce

Ben yurtdisinda yasiyorum eger dediginiz gi ise ben de almak isterim böyle seyler cok guzel olur bir corumlu olarak cok sevin dim inşAllah devami gelir

Mahir Odabaşı
Mahir Odabaşı - 13 ay Önce

Harika olur... Sonu gelirse #TEBRİKLER. .......ŞİMDİDEN
Geçmiş yıllarda Yaşlıları miz için HUZUR EVİ ne kardes HUZUR KÖY kurulması önerisini Cimer den Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına sunmuştum. Yaşlılar balkon mahkumu olmasın diye...

Hobi bahçesi ve lobi yapmak
Hobi bahçesi ve lobi yapmak - 13 ay Önce

Yapamaz.Sadece karar alırlar.Emlak işi yapanların büyük çoğunluğu AKP li ve belediye bu işe el atarsa kazançlar kaybolur.

Kazım Öztaş
Kazım Öztaş - 13 ay Önce

Önce hobi bahçelerinin sorununu çözün. Ayrıca hobi köyü yerine insanlara yaşayabilecekleri tek tip müstakil ev yerleri verin yaşam alanı olsun. Zira şuanki piyasaya göre ev yapmak daha ucuz olur. Ev fiyatları almış başını gitmiş.

Canan
Canan - 10 ay Önce

Kanunla hobi bahceleri yıkılacak diye bir haber varken nasıl yapacaklar. Kişiye ait Tapusu var mı.


SIRADAKİ HABER