‘Belediye olarak hiçbir sorunumuz yok’

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, belediye olarak maddi ve manevi hiçbir sorunlarının olmadığını söyledi.

‘Belediye olarak hiçbir sorunumuz yok’

FATİH BATTAR

Gül Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (GÜL-DER)  tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne sunulan ve kimsesiz yaşlı insanlara yönelik hazırlanan sosyal sorumluluk içerikli “Gönülleri Onarıyoruz” projesinin açılış programında konuşan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi olarak maddi ve manevi hiçbir sorunlarının olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,  'Çorum’da bütün sorunları çözdünüz mü?' diye sorduğunu anlatan Aşgın; "Geçtiğimiz Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda dedim ki; 'Sayın Cumhurbaşkanım bizim ilk geldiğimiz dönem mali problemler vardı. En önemli problemimiz stadyum meselesiydi. Stadyum meselesinde sizden destek talep ediyorum, çünkü çözemiyoruz dedik. Siz de Spor Toto marifetiyle çok kısa süre içerisinde bize 15 milyon 700 bin lira gibi bir destek sağlayarak stadyum meselesini çok kısa süre içerisinde çözmemizde vesile oldunuz. Allah sizden razı olsun. Stadyum meselesinden sonra da domino etkisi yarattı ve işimizde rast gitti. Birkaç güzelliklere imza attık hatta Çimento Arazisi 1 milyon 384 bin metrekare orayı da satın aldık. Şu an için belediyemizin her türlü durumu fevkalede. Maddi, manevi her türlü iyi durumdayız. Size teşekkür ediyorum dedim.' O da; 'Çorum’da hiç mi sorun kalmadı? dedi'. Ben de dedim ki; 'Mutlaka bir çok problemlerimiz, sorunlarımız vesaire var ama bizim azmimiz, kararlılığımız, heyecanımız, inancımız bütün sorunlardan daha büyük dedim. O da; ‘bravo başkan’ dedi." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2022, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
AdAM
AdAM - 3 ay Önce

Kendi kendini metheden kendi kendine sisen bir baskanimiz var Sen kati atiklari evden ayristirilmis bi sekilde alabiliyormusun? Bisiklet yolu meselesini halledebildinmi Ilim yayma kavsaginda ne yapabildin?,,,,,,, sorun cok cozecek adam lazim

Çorumlu
Çorumlu - 3 ay Önce

Okul eksiğimiz var.Dikkat mimarsinan da sadece 1 adet lise var.

SIRADAKİ HABER