‘Belediyelerin tümünü kazanmak istiyoruz’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mart Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı önceki gün gerçekleşti.

‘Belediyelerin tümünü kazanmak istiyoruz’

RECEP MEBET

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mart Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’ önceki gün gerçekleşti.

Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri, bazı parti yöneticileri ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

AK Parti Çorum İl Koordinatörü Recep Yıldırım’ın da katıldığı toplantıda AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur da hazır bulundu.

Sunuculuğunu Serdar Gökkaya’nın üstlendiği toplantının divan heyeti Murat Günay, Mustafa Tuzcu, Mustafa Kılıç, Rıza Coşar ve Filiz Yüksel’den oluştu.

Ülke ve dünya gündemine dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantının açış konuşmasını yapan Mehmet Karadağ, parti faaliyetlerinden bahsederek siyasi mesajlar verdi.

Toplantıda sırasıyla kürsüye gelen Zeki Gül, Erhan Akar, Meryem Demir, Muhammed Fatih Temur, Halil İbrahim Kaya ve Recep Yıldırım da partililere hitaben birer selamlama konuşması yaptılar.

Siyasi faaliyetlerle ilgili istişarelerle devam eden toplantı, yapılan sunumların ardından sona erdi.

KARADAĞ: ‘MİLLETÇE YEK VÜCUT OLDUK’

Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, teşkilat mensuplarına seslenerek siyasi çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla düzenledikleri Kilis ziyaretinden bahseden Mehmet Karadağ, “Askerimize ve bölge halkına moral vermeye gittik ama inanın gördüklerimiz karşısında biz moral bulduk” diye konuştu.

Türk ordusunun Afrin’de kahramanca mücadele verdiğini dile getiren Karadağ, “Belediye Başkanımız’la birlikte kısa süreli de olsa sınır ötesine geçip çatışma bölgesini yakından görme imkanı bulduk” dedi.

“Milletçe terör karşısında yek vücut olduk” diyen Karadağ, ilerleyen günlerde Afrin’e tekrar gitmeyi planladıklarını söyledi.

Türkiye’nin huzur ve güvenliği için kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Karadağ, Oğuzlar İlçe Teşkilatı’nın bölgedeki güvenlik güçlerine ikram edilmek üzere ceviz paketleri hazırladıklarını kaydetti.

Gerçekleştirdikleri siyasi çalışmalardan da bahseden AK Parti İl Başkanı Karadağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Çorum’daki teşkilatlarımızla kongrelerimizi tamamladık. Geride bıraktığımız bir yıl içinde hem Cumhurbaşkanımızı hem de Başbakanımızı şehrimizde ağırladık. Mahalle Danışma Meclisi Toplantıları’nı Türkiye’de ilk uygulayan il olarak örnek projemizi Ankara’da sunduk. Sandık Kurulu ve Sandık Danışma Meclisi Toplantıları’nı da düzenleyerek bir ilke daha imza atmayı planlıyoruz. Teşkilatlarımıza güveniyor ve bu hususta da başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı Sistemi Anayasa Değişikliği Referandumu öncesinde gerçekleştirdiğimiz sandık çevresi araştırmasıyla referandum sonuçlarını sadece 0,4’lük bir sapmayla tespit etmiştik. Bu durumu rapor olarak Genel Merkezimize sunmuş ve gerçekleştirdiğimiz çalışma ile Türkiye’ye örnek gösterilmiştik.

‘2019’DA TÜM BELEDİYELERİ KAZANMAK İSTİYORUZ’

Genel Merkezimizin işaretini beklemeden 2019 seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Merkezlerimizi kurmaya başlıyoruz. ‘Seçim geldi, siyasetçiler de meydana çıktı’ denilmemesi için seçimlerden önce sahadaki çalışmalarımıza hız verip halkla buluşmaya devam edeceğiz. Çorum teşkilatı olarak seçim startını şimdiden veriyor, 2019 yılında 14 ilçe ve iki belde Belediyesini de kazanmak istiyoruz. Bunun gayreti içinde olacağız. Geçen seçim sonuçlarına baktığımızda bunu başarmamamız için hiçbir neden yok. Yerelin nabzını tutup isabetli adaylar göstererek tüm Belediye Başkanlıkları’nı kazanmak hedefimiz. Böylece, iç ve dış düşmanlara karşı mücadele veren Genel Başkanımıza moral olması açısından tüm Belediyelerimizi içeren bir paket sunmayı arzu ediyoruz.”

GÜL: ‘AFRİN’DE ÇORUM BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ’

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Kilis ve Gaziantep ile Öncüpınar ziyareti ile ilgili izlenimlerini anlattı.

Kilis Valisi ve milletvekilleriyle birlikte sınır ötesindeki temaslarına ilişkin bilgiler de veren Zeki Gül, yöre halkının yüksek moral seviyesine dikkat çekti.

“Ziyaretimiz sırasında sınır ötesindeki çocukların park ihtiyacı olduğunu öğrendik” diyen Gül, “Biz de Çorum halkına söz verdik. Tekrar o bölgeye gidip incelemelerde bulunduktan sonra hemşehrilerimiz adına orada Çorum bayrağını dalgalandırmak istiyoruz” dedi.

Gül, “Çorum Belediyesi olarak yaptıklarımız ve yapacaklarımızla o bölgede Türk milletini en güzel şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. Türk ordusu orada 3-5 PKK’lı ile değil, ‘Düvel-i Muazzama’ denilen ABD ve Avrupa ülkelerinin son teknoloji silahlarına karşı yerli teknoloji ürünü silahlarla mücadele veriyor. Tek bir sivilin canına kıymadan adım adım ilerleyerek kahramanca operasyonu sürdürüyor. Türk toplumunu tek yumruk haline getiren bu harekatla, istiklal ve istikbal mücadelesi veriyoruz” diye konuştu.

‘HADİ ORADAN’

Çorum Belediye Başkanlığı’ndaki değişim ve sonrasında yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zeki Gül, yaptığı açıklamalarla söylentilere tepki gösterdi.

AK Parti Teşkilatı’yla arasını açmak isteyenler olduğunu belirten Belediye Başkanı Gül, “ Aramıza girecek fitne ve fesada merhum Erbakan Hocamız’ın dediği gibi, ‘Hadi oradan’ diyorum” dedi.

“Çok mücadele ettiğim şeyleri kaybettim, hiç mücadele etmediğim şeyleri Allah-u Teala lutfetti” diyen Gül, “Belediye Başkanı olarak bir yıllık değil, şehrin vizyonu için 10 yıllık hesaplar yapacağım. Burada bir gün fazla kalmak için ne Belediye’nin hakkını yedireceğim ne Belediye’nin hakkını yiyeceğim. Son saat, son dakikama kadar gücüm yetebildiğince bu vazifeyi yüzümüzün akıyla sonuçlandırabilirsem benim için mutlulukların zirvesi olacaktır. Yanlış yapabiliriz ancak davasına ihanet edenler asla olmayacağım.” diye konuştu.

Siyasi hesaplarını davalarının önüne getirenlerin bunun hesabını ne dünyada ne de ahirette veremeyeceğini vurgulayan Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“14 Temmuz 2001’de başlayan bu kutlu yürüyüşte, Cumhurbaşkanımız’ın dediği gibi hesabi değil hasbi olmak durumundayız. Şahsi kaprislerimiz yüzünden bu davaya halel getirecek bir tutum içinde olmaktan Allah’a sığınırım. Zira yaşadıklarımız büyük bir Haçlı ordusuna karşı bu milletin istiklal mücadelesidir. Siyasi hesaplarımızı bu davanın önüne geçirirsek hesabını ne bu dünyada ne de ahirette veremeyiz. Makam, mevkileri bir kenara bırakın, bu ulvi davada Reisimizin dava arkadaşı olmak en güzeli.

Belediye olarak sorumluluklarımızın bilincinde, teşkilatlarımızla istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz. ‘Teşkilatlarımızın emrindeyim’ deyince sözlerimi ters tarafa yorumluyorlar. ‘Belediyeyi teşkilat, parti mi yönetecek?’ diyorlar. Belediye Başkanları bağımsız olurlarsa teşkilatlara karşı vefa borcu olmaz. Liderimizin emanetini, talimatları doğrultusunda teşkilata saygılı bir şekilde taşımanın haysiyetli bir hareket olduğunu düşünüyorum. İmzamla, yetkim dahilinde herşeyi yaparım demek hem teşkilatçılığa hem de inancımızın gereği olan istişare esasına aykırıdır diye düşünüyorum. Bizim teşkilatla aramızı açmak isteyenlere de şöyle bir mesaj vermek istiyorum. Davamız bakidir, o nedenle bizim mücadelemiz şahsi değil onur mücadelesidir. Aramıza girecek fitne ve fesada merhum Erbakan Hocamız’ın dediği gibi, ‘Hadi oradan’ diyorum.”

AKAR: ‘ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDIK’

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Mehmet Karadağ başkanlığındaki İl Teşkilatı’nın göreve geldiği tarihten bu yana çok güzel işler başardıklarını söyledi.

Merkez İlçe olarak mahalle teşkilatlarıyla birlikte büyük bir ivme yakaladıklarını anlatan Erhan Akar, “Bir stadyumu doldurabilecek bir ordu emrinizde” dedi.

“Böyle bir siyasi partide, böylesi dava adamı güzel insanlarla, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında siyaset yaptığım için Allah’a ne kadar şükretsem azdır” diyen Akar, gerçekleştirdikleri sandık bazlı seçim çevresi araştırmalarıyla seçimlerden bir ay önce hangi oranda oy alacaklarını tespit ettiklerini sözlerine ekledi.

DEMİR GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda kürsüye gelen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, 28 Şubat zulmünden bahsettiği konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamakta güçlük çekti. Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla İlçe Kadın Kolları ve Belediye’nin desteğiyle bir kermes düzenlemeyi planladıklarını anlatan Meryem Demir, 28 Şubat’ın yıldönümü ve kaybettiği annesinden bahsederken oldukça duygu-landı. “Bize bunları yaşatanlara hakkımı helal etmiyorum” diyen Demir, “Bundan sonraki tüm gayretim, bir daha böyle acılar yaşanmasın diye” dedi. Demir, vatan ve milletin geleceği için düzenledikleri her etkinliğin ayrı bir önem taşıdığını vurgulayarak teşkilat mensuplarına mesaj verdi.

TEMUR: ‘7’DEN 70’E MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ’

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, Kilis’te gerçekleştirdikleri etkinlikle manevi olarak da Mehmetçiğin yanında olduklarını gösterdiklerini söyledi.

“7’den 70’e Mehmetçiğin yanında yer alan bir millet olduğumuza bir kez daha şahitlik ettik” diyen Muhammed Fatih Temur, ikram ettikleri leblebilerin yanı sıra Çorumlu çocuk ve gençlerin duygu yüklü mektuplarını da sınır hattına taşıdıklarını ifade etti.

Çorum kongresi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendikleri, ‘Reis bizi Afrin’e götür’ sloganıyla salonu inlettiklerini vurgulayan Temur, “Gençlik Kolları olarak, liderimizin izinde ülkemiz, memleketimiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KAYA: ‘KIYMETİNİ DAHA İYİ ANLADIM’

İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, “Ümmetin gözü ve duaları Türkiye üzerinde” dedi.

Umreden yeni dönen Halil İbrahim Kaya, ayağının tozuyla katıldığı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda dava arkadaşlığının önemine dikkat çekti.

“Bu ekipten ayrılınca kıymeti biliniyor. Bir yıl uzaklaştırma cezası alınca bu duyguyu daha iyi anladım” diyen Kaya, “Ümmetin umudu, tüm dünya mazlumlarının ümidi olan bu siyasi hareketin üyesi olmak çok onurlu bir görev” diye konuştu.

YILDIRIM: ‘ÇORUM TEŞKİLATÇILIĞIN DA MERKEZİ’

AK Parti Çorum İl Koordinatörü Recep Yıldırım, “Dünyanın merkezi Çorum, teşkilatçılığın da merkezi” diye konuştu.

İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda kürsüye gelen Recep Yıldırım, “Meclis Üyeleri arasından seçilen Belediye Başkanımız sanki 30 yıldır bu görevde. İl Başkanımızsa Türkiye’de bir numara” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan’la yol arkadaşlığını Allah herkese nasip etmez” diyen Yıldırım, “Afrin operasyonuyla iç ve dış güçlere karşı mücadele eden Cumhurbaşkanımızla birlikte mazlumların duasına ortak olmak kolay değil. Kimisi bu uğurda 50-60 kimisi ise 100 puan alır. Çorum da bunlardan biri” diyerek Kilis’te gerçekleştirdikleri etkinlik nedeniyle AK Parti Çorum Teşkilatı’nı kutladı. Yıldırım, “Allah yolumuzu ve bahtımızı açık etsin” duasıyla konuşmasını tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER