Cansuyu Ramazan’a hazır

Cansuyu Derneği, Ramazan ayı boyunca mazlumlara, mağdurlara ve muhtaçlara yardımlarını ulaştıracak.

Cansuyu Ramazan’a hazır

Cansuyu Derneği, Ramazan ayı boyunca mazlumlara, mağdurlara ve muhtaçlara yardımlarını ulaştıracak.

Kurulduğu tarihten bu yana bütün yıl olduğu gibi Ramazan aylarında da yardım organizasyonları düzenleyen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu Ramazan ayında da hayırsever vatandaşların emanetlerini gerçek muhtaçlara ulaştıracak. 

2021 Ramazan Organizasyonu kapsamında, pandemi sebebiyle yardımlarının büyük çoğunluğunu Türkiye içine tahsis eden Cansuyu Derneği, yurt dışında ise Filistin, Arakan, Yemen gibi kriz bölgelerini önceleyerek dünyanın en fakir ülkelerine yardım götürecek. 

Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah Öztekin, “Ramazan ayında hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı bağışları, fitreleri, zekâtları muhtaçlara ulaştırmaya devam ediyoruz. Her yıl mutat olarak gerçekleştirdiğimiz Ramazan yardımlarımızı bu sene de Türkiye başta olmak üzere Filistin, Yemen, Arakan gibi kriz bölgeleri ve dünyanın en fakir ülkelerine yapacağız. Tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan pandemi dolayısıyla uzun süredir olağanüstü bir zamandan geçiyoruz. Bu yüzden yurt içi yardımlarımızı önceliyoruz. Son 2 yıldır pandemi sürecinde çok miktarda gıda talebi geldi. Günübirlik çalışıp da işini kaybeden insanların talep patlamasına şahit olduk. 2 senedir yıl boyu dağıtımlar yapıyoruz. Cansuyu Derneği olarak, vatandaşlarımızın zor günlerinde yanlarında olduğumuz gibi Ramazan ayında da mağduriyetlerini gidermek için çaba sarfediyoruz.” dedi.

Ramazan ayının bereketini, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacaklarını belirten Öztekin, “Ramazan aylarında vatandaşlarımızın hassasiyeti daha da artıyor, zekatlarını, fitrelerini, bağışlarını bizlere emanet ediyorlar. Biz de yapılan bütün bağışları cinsine uygun olarak fıkıh kuralları çerçevesinde değerlendiriyoruz. Cansuyu Derneği olarak ‘sizi gerçek muhtaçlara ulaştırır’ sloganına inanarak ciddi bir şekilde uygulamaya çalışıyoruz. İnşallah hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile yüz binlerce muhtaç aileye gıda paketi yardımında bulunacağız, Ramazan'ın bereketini, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağız. Bu vesileyle tüm milletimizin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyor, huzur ve barış içerisinde bir Ramazan geçirmemizi Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum.” diye açıklama yaptı. 

KUMANYA BEDELİ 150 LİRA
‘Kazancımız, Allah için verdiğimizdir’ sloganıyla Ramazan organizasyonlarını gerçekleştiren Cansuyu, kumanya bedelini 150 TL, yurt dışı iftar bedelini de 25 TL olarak belirledi.
 Bağışçılar; Cansuyu Derneği online bağış sitesinden (cansuyu.org.tr), Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank'taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden yardımlarını yapabilecekler. Ayrıca PTT'den 5117563 nolu posta çeki hesabına veya Cansuyu İl Temsilciliklerine giderek makbuz karşılığında bağışta bulunabilecekler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER