Çevre yolunda günlük 2 bin 500 araç ceza yiyor

Çorum'da 15 Ağustos’ta çevre yoluna EDS/PTS sistemi kuruldu, sürücüler uyarılmasına ve levhalara rağmen günlük 2 bin 500 aracın ceza yediği öğrenildi.

Çevre yolunda günlük 2 bin 500 araç ceza yiyor

FATİH BATTAR

Çok sayıda ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasının yaşandığı, “ölüm yolu” olarak adlandırılan Çorum Çevreyolu’nda 15 Ağustos’ta EDS/PTS sistemi kuruldu.

Yaydiğin Kavşağı ile ve Çimento Köprülü Kavşak güzergahları arasında yaklaşık 10 km çift yönlü olarak devreye alınan sistemle birlikte hız denetimleri başladı.

GÜNLÜK 2 bin 500 ARACA CEZA KESİLİYOR

Edinilen bilgilere göre çevre yolundaki levhalara rağmen günlük 2 bin 500 aracın ceza yediği öğrenildi. Çevre yolunda otomobiller için 70 kilometre, kamyon, kamyonet ve otobüsler için 50 kilometre hız limiti belirlenirken, limiti aşan araçlara ceza kesiliyor.

Faaliyete geçen EDS sistemi ile ilgili Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak, sürücülei uyarmıştı ancak uyarılara ve levhalara rağmen çoğu sürücünün kurallara dikkat etmediği görüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hoca...
Hoca... - 1 ay Önce

Bizim ülkede şak diye hemencecik ceza kesilir.
Bu da marifetmiş gibi yazılır, çizilir ve övüç kaynağı olur.
Ama eğitim yok...

Samet Durak
Samet Durak - 1 ay Önce

Devlet vatandaşına tuzak kurmaz. Göreceksiniz ölümler bitmeyecek. Şehrin içinde kalan, ömrünü tamamlayan çevre yolu şehir dışına taşınmalı.

ŞUAYİP YILDIZ
ŞUAYİP YILDIZ - 1 ay Önce

Onca uyarı levhasına, habere, basın açıklamasına rağmen günde 2500 araca ceza kesilmesi halimizi ortaya koyuyor. Biz bu kafada olduğumuz sürece devlet hangi tedbiri alırsa alsın bir arpa boyu yol alamayız. N'olur uyanalım artık.

Çözüm
Çözüm - 1 ay Önce

10 kilometrelik EDS sisteminin İlim yayma kavşağında olan kazaları önlemede etkisi olmayacaktır. Keşke trafik ışıklarına kadar olan mesefelerde ayrı ayrı EDS sistemleri kurulsaydı...

Mustafa
Mustafa - 1 ay Önce

Çere yolu değil. Şehir içi yolu. İstense bir yılda yapılır çevre yolu. Çevre yolunu yapmayan yöneticiler bu ölümlerden sorumludur.

SIRADAKİ HABER