Çomar Barajı eski günlerine hasret

Çorum’un, yakın geçmişte en çok tercih edilen mesire alanları arasında yer alan Çomar Barajı ve çevresi yetkililerden ilgi bekliyor.

Çomar Barajı eski günlerine hasret

RECEP MEBET
Çorum’un, yakın geçmişte en çok tercih edilen mesire alanları arasında yer alan Çomar Barajı ve çevresi yetkililerden ilgi bekliyor.

 

‘BARAJ ÇEVRESİ YENİDEN İHYA  EDİLSİN’
Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Bakımsızlık nedeniyle terkedilmiş bir görünüme bürünen Çomar Barajı yeniden ihya edilmeli” diye konuştular.
Şehre yakınlığı nedeniyle ilkbahar ve yaz aylarında piknikçilerin gözde uğrak yerleri arasında bulunan baraj çevresinin kirli bir görünüm kazandığını ve alkol bağımlılarının mekanı haline geldiğini belirten vatandaşlar, “Ailecek huzurla vakit geçirdiğimiz bu güzide yer, yeniden eski vasfına kavuşturulmalı” ifadelerini kullandılar.

 

‘TUVALET ve LAVABO DAHİ YOK’
BESYO sınavlarına hazırlanan sporcuların kamp yaptığı Çomar Barajı’ndaki mevcut tesislerin de kullanım dışı olduğunu belirten vatandaşlar, tuvalet ve lavaboların dahi kullanım dışı olduğuna dikkat çektiler.
Sahipsiz sokak hayvanları ve yaban domuzlarının cirit attığı baraj çevresinde kapsamlı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğuna işaret eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek bir an önce harekete geçilmesini istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Giray
Giray - 2 yıl Önce

Alkol alınan mekan haline gelmiş.Aileler gitmeye çekinir olduk

salih
salih - 2 yıl Önce

DÜZENLEME ŞART.HİÇ YAKIŞMIYOR.

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

Rezalet.

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

cam kırığı olmayan bir metre yer yok. her yer cam ve pislik. gece sabaha kadar içkiciler fazla mesai yapıyor.

sevbanbalaban@gmail.com
sevbanbalaban@gmail.com - 2 yıl Önce

Barajın yakınında bulunan imar barışı alan yerleşim alanları su kanal yol ihtiyacın yapılması için yetkililerden yardım bekliyor lar

SIRADAKİ HABER