Çorum Belediyespor minderde SÜPER

Çorum Belediyespor Güreş Süper Ligindeki ikinci maçında Edirne Trakya Birlik karşısında on sıkletten sekizini kazanarak rakibini farklı yendi ve ikinci maçınıda iki puanla kapatmayı başardı.

Çorum Belediyespor minderde SÜPER

HALİL ÖZTÜRK
Çorum Belediyespor Serbest Güreş Süper Lig’deki ikinci maçında Edirne Trakya Birlik önünde zorlanmadı ve rakibini 8-2 yenerek ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı.


Süper Lig’de ilk maçında Ankara’da TKİ’yi yenerek iyi başlangıç yapan Çorum Belediyespor Serbest Güreş takımı ikinci maçında dün Atatürk Spor Salonu’nda Edirne Trakya Birlik takımını misafir etti. Müsabakaları Belediye Başkanı Zeki Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediye Spor Müdürü Nadir Solak, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü İbrahim Başbölük ile az sayıda taraftar izledi.


On sıklette yapılan müsabakalarda Çorum Belediyespor sekiz sıklette rakibine üstünlük sağlarken iki sıklette ise mağlup oldu. 57 kiloda Engin Çetin rakibini 14-3 teknik üstünlük ile 61 kiloda Musa Şahin 6-4 sayı ile 65 kiloda Selim Kozan rakibi çıkmadığı için hükmen, 70 kiloda Yunus Coşkun 7-6 sayı ile 74 kiloda İlyas Güneş 11-0 teknik üstünlük ile86 kiloda Ferhat Eker 9-7 sayı ile 92 kiloda Fatih Erdin tuş ile 97 kiloda Rasim Saraç ise 4-1 sayı ile rakiplerini yendiler. 125 kiloda Mücahit Alkaç ise 6-0 mağlup oldu. 79 kiloda Murat Kalender ise rakibi önünde 6-2 önde iken omzunun çıkması nedeni ile maçı tamamlayamadı ve hükmen mağlup oldu.
Ligde ilk iki maçınıda kazanan Çorum Belediyespor güreş takımı üçüncü hafta maçında 11 Kasım pazar günü ligin güçlü takımlarından Sancaktepe Belediyespor ile deplasmanda yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER