Çorum'da ekmek 4 lira mı oluyor?

Çorum’da ekmeğin fiyatının önümüzdeki günlerde 4 liradan satışa sunulacağı iddia edildi.

Çorum'da ekmek 4 lira mı oluyor?

FATİH BATTAR

Çorum’da ekmeğin fiyatının önümüzdeki günlerde 4 liradan satışa sunulacağı iddia edildi.

En son Nisan ayında 2 lira 25 kuruş olan ekmeğin fiyatı 2 lira 75 kuruşa yükseltilmişti. Artan un fiyatları ve gıda fiyatlarına karşı Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Odası da ekmeğe zam kararı almaya hazırlanıyor.

Edinilen bilgilere göre Fırıncılar ve Simitçiler Odası'nın belediyeye 4 liradan ekmeğin satılması için bir teklifte bulunduğu ancak zam kararının kabul edilmediği öğrenildi. Bunun üzerine odanın zam için bakanlığa ekmeğin fiyatının 4.5 lira olması için bir yazı gönderdiği iddia edildi.

SİMİT 4 LİRA OLDU

Bu arada Çorum'da simit 4 lira oldu. En son 2021 Kasım ayında  3 lira olan simidin fiyatı 4 liradan satışa sunuldu. Çorum Fırıncılar Odası tarafından alınan kararla birlikte 100 gramlık simit 4 TL'den satılacak. Zamlı fiyat bugünden itibaren geçerli olacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 8 ay Önce

Enflasyon [yoksa hayat pahalılığı mı demeliydim] böyle arttıkça 4 lira da olur, 5 lira da olur hatta yakın zaman da 10 lira da olur! Siz hala AKP'ye oy vermeye devam edin Çorumlu!

Samet Durak
Samet Durak - 8 ay Önce

Çorumda ekmek fiyatını daima mafya belirler. Eski vali zamanında çok büyük operasyon yapılmıştı, temizlenmişti ama hala ekip devam ediyor. Fırıncılar odası içindeki kriptolar temizlenmeli. Bir çoğu hapiste ama o yapı devam ediyor.

Yorum alanı var ama..
Yorum alanı var ama.. - 8 ay Önce

Burada yorum alanı var, yazılanlar ne zaman yayınlanır belli değil, 1 saat sonra, 8 saat sonra,1 gün sonra..
Buna bir standart getirilse iyi olur diye düşünüyorum.

Ramazan
Ramazan - 8 ay Önce

Ramazanda 6 liradan rahat pide satınca fırıncılar alıştı yüksek fiyatlara, 2.75 kesmiyor artık. Belediyemizden Allah razı olsun 1.75 e ekmek veriyor da vatandaş alabiliyor. İnşAllah halkekmek büfelerinin sayısı artarda bunlara fırsat verilmez.

MALİLÇ
MALİLÇ - 8 ay Önce

BİRİLERİFIRINCILAR BASXANINI GONDERSİNLER YAHU

Baybars
Baybars @MALİLÇ - 8 ay Önce

Arkadaşım!
Un fiyat 4-5 kat artmış!
Hükümet gaza ve elektriğe zam üstüne zam yapmış!
Sana göre suçlu fırıncılar odası başkanı mı yani?!
El-insaf min'el-iman!
Biraz insaflı olun!

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 8 ay Önce

SAMET DURAK RUMUZLU KİŞİ BİR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU SAVCILAR EMNİYET VE VALİ BU İŞİ NASIL ÇÖZECEK GÖRELİM BAKALIM VATANDAŞ OLARAK TAKİPTEYİZ...

SIRADAKİ HABER