‘Çorum, güven ve huzurda ilk 3’te yer almaktadır’

Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’un güvenli ve huzurlu iller arasında yer aldığını belirterek;” İlimiz, kişilere karşı en az suç işlenen ilk üç şehir arasında. Çorum, huzur ve güvenlik açısından Türkiye’de önde gelen yerlerden.” dedi.

‘Çorum, güven ve huzurda ilk 3’te yer almaktadır’

FATİH BATTAR
Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ÇOGEP projesi kapsamında yapılan “Kalpler Bir Yarınlar Bir” isimli projenin kapanış programında konuşan Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’un güvenli ve huzurlu iller arasında yer aldığını belirterek;” İlimiz, kişilere karşı en az suç işlenen ilk üç şehir arasında. Çorum, huzur ve güvenlik açısından Türkiye’de önde gelen yerlerden.” dedi.

Çorum'da, polislerin yazıp oynadığı 'Boş Sandalye' isimli tiyatroda, teknolojinin kontrolsüz kullanımıyla ortaya çıkan aile içi iletişimsizlik sonucu sokağa ve suça sürüklenen çocuklar ile madde bağımlılığına dikkat çekildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü'nce hazırlanan projede, polis memuru Burhan Efteli tarafından kaleme alınan 'Boş Sandalye' adlı tiyatro oyunu Çorum ve ilçelerinde sahnelenmeye devam ediyor. Son olarak Devlet Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyuna Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, polisler ve öğrenciler katıldı.

Yönetmenliğini Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Komiser Deniz Dağdelen, yardımcılığını komiser yardımcısı Elif Tekin'in üstlendiği tiyatroda polis memurları Ayşecan Atmaca, İbrahim Kurtoğlu, Osman Aktaş ve 15 öğrenci rol aldı. 

Oyunda, suça, sokağa sürüklenen çocuklar, aile içi iletişim, madde bağımlılığı ve sonuçları, güvenli internet kullanımı ve kitap sevgisinin önemine dikkat çekildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Teksas gibi çorum her gün silahlı kavga bıçaklı kavganın olduğu yer en iyi 3. şehirse vay türkiyenin haline. Asayiş sıfır vali bey kişilik olarak 10numarada olsanız asli görevinizde sınıfta kaldınız. Asayiş emniyet olarak Çorum merkez sıfırın altında.

Emekli Çorumlu
Emekli Çorumlu - 1 ay Önce

İki günde bir silahlar patlıyor ve biz huzur ve güvende ilk üçteyiz demekki diğer şehirlerde insanlar sokağa çıkamıyor

Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Sayın valim yaşadığımız Çorum'danmı bahsediyorsunuz, eğer Çorum huzurlu iller sıralamasında 3.il ise 4. ve diğer illeri düşünemiyorum bile.

Aa
Aa - 1 ay Önce

başka bir çorum daha var demek ki

Ali Osman ULUSOY
Ali Osman ULUSOY - 1 ay Önce

Sayın valim,

sizi her gün çorum hakimiyet okumaya ve kavga, adam yaralama, silahlı çatışma gibi haberleri okuyarak biraz daha objektif bakmaya davet ediyorum.

osmanliyam1959@hotmail.com
osmanliyam1959@hotmail.com - 1 ay Önce

Bırakın Çorumun Güvenli 3 cü İl
Olmasını Belki Sıralamaya Dahi Girdiğini Zannetmiyorum.Ben Osmancıktayım Valibey Tektili Kıyafeti Giysin Osmancığa Gel
sin Bir Konuyla İlgili Osmancık Polisini Arasın Bakalım Polis He
men Geliyormu Yoksa Soracağı
Sorularla Valibeyi Canından Bez
diriyormu Ozaman Görsün Çalış
kan Polisi Osmancıkta Sadece
Polisler Değil Zabıtalarda Ayn Ben İddia Ettiğim Bu Konuları Kanıtlaya Bilirim.

Ülkeci
Ülkeci - 1 ay Önce

Emniyet güçlerimizin Allah yardımcısı olsun. Dosta güven düşmana korku versinler. Lütfen silah kaçakçılarıyla mücadele etsinler. Av bayileri denetimlerini sıkı yapsınlar. Fişek satımlarını silah satımlarını denetlesinler. Gizli denetim yapsınlar. Sokaklarda Apaçiler kol geziyor lütfen ani ve şok denetimler tüm Çorum sokaklarında aynı anda eş zamanlı yapılsın. Bakın ozaman neler oluyor.

Detayları okuyunca;
Detayları okuyunca; - 1 ay Önce

Yorumlar Vali beyin söylediklerini doğrulamıyor.İnce detayları okumak gerekir.Kişilere yönelik suçlar ifadesi var.

SIRADAKİ HABER