Çorum rengarenk çiceklerle bezendi

Bahar ayının gelmesi ile birlikte Çorum’un çeşitli parklarında açan çiçekler rengarenk bir görüntü meydana getirdi. 

Çorum rengarenk çiceklerle bezendi

Bahar ayının gelmesi ile birlikte Çorum’un çeşitli parklarında açan çiçekler rengarenk bir görüntü meydana getirdi. 
Çorum Belediyesi tarafından dikilen ve bahar aylarının gelmesi ile açan çiçekler şehre farklı bir görünüm kazandırırken vatandaşların ise beğenisini topladı. 
Çorum’un daha güzel bir görünüme kavuşması adına çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül yaz ayları içinde hazırlıkların aralıksız devam ettiğini dile getirdi. 
Başkan Gül, “Park Bahçeler Müdürlüğümüz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çorum’da toplamda 500 bin lale soğanı diktik. Dikimini yaptığımız bu lalelerin dışında sümbül dikimini de gerçekleştirdik. Parklarda, yeşil alanlarda, çiçek ekimiyle ilgili birçok çalışma yapıyoruz. Çorum’un değişik semtlerinde bulunan parklarımıza ekiplerimiz Çorum’un daha güzel bir görünümde olması adına ağaç dikilmesi gereken yerlere ağaç, çiçek dikilmesi gereken yerlere çiçek dikti. Bu anlamda çalışmalarımızı yaptık. Lale de bunlardan birisi. Diktiğimiz laleler şimdi şehrimizde görsel bir şölen oluşturdu. Hemşehrilerimizi bu güzellikleri görmeye davet ediyoruz. Kentlerde yer alan bütün yeşil alanlarda, bahçelerde, parklarda, refüj alanlarda da çalışmalarımız sürüyor” dedi (İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ihtiyar
ihtiyar - 5 yıl Önce

3 yıldır yazıyorum yazı çarşı üvey evlatmı neden lale dikmiyorsunuz kınıyorum

SIRADAKİ HABER