Ehliyet ve pasaport işlemleri artık Nüfus Müdürlüklerinde

Şimdiye kadar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ehliyet ve pasaport işlemleri 2 Nisan Pazartesi gününden itibaren İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılmaya başlandı

Ehliyet ve pasaport işlemleri artık Nüfus Müdürlüklerinde

FATİH AKBAŞ

Şimdiye kadar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ehliyet ve pasaport işlemleri 2 Nisan Pazartesi gününden itibaren İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri tarafından yapılmaya başlandı.

Vali Necmeddin Kılıç, ehliyet ve pasaport işlemlerinin Nüfus Müdürlüklerine geçmesinin ardından ilk mesai gününde İl Nüfus Müdürlüğü ve arşivlerinde incelemelerde bulundu.

Vali Kılıç, vatandaşların iş ve işlemlerinin rahat yapılabilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Vali Kılıç daha sonra vatandaşlarla da sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Bilindiği üzere Emniyet Müdürlükleri 30 Mart Cuma günü ehliyet ve pasaport işlemlerini yapmamıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya@usa.com
fikretya@usa.com - 5 yıl Önce

Sayın valim; nufüs cüzdanı yenilemede ve ehliyet yenilemedeki dijitai fotograf çektirme zulmünden bu vatandaşı lütfen kurtarın,zaten çekilen fotograf scannerde taratılıyor bunun yerine bir dijital kamera ile vatandaşı fotoğraf çektirmekten kurtara bilirsiniz vatandaşda başka yerde kullanamayacağı o çirkin fotoğrafa 16 tl vermek zorunda kalmaz.
saygılar

SIRADAKİ HABER