Emekli konutlarını dernek mi yapıyor?

Emekli Konutları'nın kimin tarafından yapıldığı, kimin satacağı, müracaatların kim tarafından kabul edildiği, Çorum'da tam bir kafa karışıklığına dönüştü.

Emekli konutlarını dernek mi yapıyor?

HABER YORUM EROL TAŞKAN

Emekli Konutları'nın kimin tarafından yapıldığı, kimin satacağı, müracaatların kim tarafından kabul edildiği, Çorum'da tam bir kafa karışıklığına dönüştü.

Aslında TOKİ tarafından yapıldığı alenen bilinmesine rağmen, pek çok emeklinin dilinde evlerin Emekliler Derneği tarafından yapıldığı, derneğe üye olmayanın emekli konutları için müracaat yapamayacağı yönünde sözler dolaşıyor.

Hatta öyle hikayeler var ki, adamını bulursanız kendinizi ön sıralara yazdırmanız bile mümkünmüş.

Tüm bu söylentilerin ardından, önceki gün de Emekliler Derneği, çok sayıda emekliyi de yanına alarak, TOKİ Emekli Konutları için temel atma törenine bile kalkıştı.

Hiç kimse çıkıp ta, "Burasını TOKİ yapıyor, temeli neden TOKİ atmıyor da Emekliler Derneği atıyor? diye bir soru sormadı. Siyasiler de ne olup bittiğini sorgulamadan emeklileri yalnız bırakmamak için sözde törene iştirak etti.

Siyasiler gittiği yere katıldığı törene dikkat etmeli elbette. Ancak, onlara göre de haklılık payı yok değil. Ortada emekliler konutu var, temel atılması konusunda da dernek de vazife üstlenmiş olabilir tarzında düşünüldüğü için, sakıncalı bir durum olarak görülmemiş olabilir.

Her neyse, gelelim törende yapılan konuşmalara. Dernek yöneticilerinin ve davetlilerin konuşmalarına bakarsanız, emekli konutlarını yapan da, yaptıran da Emekliler Derneği Maşallah!.

TOKİ temel atma töreni yapacak, orada ilin valisi olmayacak, orada TOKİ'den bir Allah'ın kulu bile bulunmayacak! Hiç akıl kârı mı?

Hani temel atma töreniydi, neden bir avuç harç yapılıp ta bir kenara, "Hayırlı uğurlu olsun" diye atılmadı.

Haa, eğer mesele TOKİ'nin yaptığı emekli konutlarından dolayı, emekliler adına memnuniyet duyan Emekliler Derneği'nin teşekkürü ise, hayırlı olması adına kurban kesilmesi ise eyvallah. Buna kimsenin bir diyeceği olmaz.

Bu tartışma bugünün tartışması da değil üstelik, Kaç kez bunu buradan yazmış olsak da, TOKİ yetkilileri, altını çize çize, "Emekli konutlarından almak için emekli derneği üyeliği söz konusu bile değil." açıklaması yapsa bile nafile. Biz inanmak istediğimize çoktan inanmışız bile.

Türkiye genelinde pek çok emekli derneğinde benzer uyanıklıklar yapılarak, sırf derneğe daha çok üye çekebilmek ve dernek aidatı toplayabilmek için yalanlar söyleniyor. TOKİ bunun için pek çok ilde suç duyurusunda bulunuyor.

TOKİ'de Daire Başkanı olan değerli hemşehrimiz Ayhan Karaca, "Biz açıklıyoruz millet inanmıyor, Emekliler Derneği Başkanı Hıdır Kınıklı açıklıyor millet inanıyor." sözünü büyük bir hayretle ifade ediyor.

Velhasıl ortada büyük bir yanlışlık var. Doğrusu Emekliler Derneği'nin konutların yapımı ile ilgili direkt bir sorumluluğu ve yetkisi yoktur. Kamuoyu oluşması içi katkısı bulunabilir elbette, ancak konutları yapan da, satan da, üye kaydı yapacak olan da Emekliler Derneği değildir.

Birileri de çıkıp, Hakimiyet emeklilerin ev sahibi olmasını istemiyor diye yalan atıp gezer, bir başkaları da ona inanırsa, onlara da söyleyecek sözümüz yok.

Afrin'deki yiğitlerimize destek için gidenler nasıl ki orada kurban kesince, "Afrin harekatını biz yapıyoruz, biz yönetiyoruz" demiyor, emekliler derneği de bu işi biz yapıyoruz demek yerine, biz destek olmaya, kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz derse, o zaman kimsenin diyeceği kalmaz.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın
Aydın - 5 yıl Önce

Emekli bank Çiftlik bankın bir örneği

HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 5 yıl Önce

HERKES RANT PEŞİNDE. EMEKLİ DERNEĞİNİN KİME NE FAYDASI VAR KAPATIN GİTSİN. BİRDE ŞU ÇORUM NE SAHİPSİZ BİR MEMLEKET ARTIK KABUĞUMUZU BİR KIRALIM YA YETER ARTIK DAEĞİLMİ.

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

Düzeltici haberiniz için çok teşekkürler.Gariplik toplantıya siyasilerin katılması..Her davet iyice sorgulanıp öyle gidilmeli..Yoksa başkalarının kayığına kürek çekmiş olunuyor..

SIRADAKİ HABER