Erzurum Dede’de çevre düzenlemesi

Çorum Belediyesi tarafından restore edilerek modern bir görüntüye kavuşturulan Erzurum Dede'de çevre düzenlemesi çalışmaları başladı.

Erzurum Dede’de  çevre düzenlemesi

Kısa bir süre önce Çorum Belediyesi tarafından restorasyon işlemlerinin başlatıldığı ve ziyarete açılan Erzurum Dede türbesinde çevre düzenlemesi çalışmaları da başladı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Gül, Erzurum Dede'nin kabir kısmının orijinal haline dokunulmadan çalışmalar yapıldığını dile getirdi. 

Türbe etrafında ağaçlandırma ve park çalışmalarının sona erdiğini dile getiren Başkan Gül, "Türbenin de içerisinde bulunduğu toplam 21 Bin 174 metre kare alanda çalışmalarımız artık son noktaya geldi. Kabir bölümüne hiç dokunmadığımız Erzurum Dede'de ziyarete gelen ailelerimizin çocukları için 2 adet park çalışmasının yanı sıra ailelerinde gönül rahatlığıyla zaman geçirebilecekleri 44 adet kamelya, 50 adet bank yaptık. Çevre düzenlemesiyle ilgili olarak ise Erzurum Dede Türbesi'nin etrafına çınar, süs eriği, süs armudu, akçaağaç, ladin, göknar gibi toplam 820 adet yetişmiş ağaç dikimi gerçekleştirdik. 2 milyon 320 TL'ye mâl olan restoran çalışmalarımızı bu hafta içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER