Faturada 1 lira tezgahta 5 lira

Belediye Başkanı Zeki Gül, Pazartesi Pazarı’nda fatura ve etiket denetimi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fırsatçılara taviz vermeyin talimatının ardından harekete geçen Belediye Başkanı Zeki Gül, Pazartesi Pazarı’nda fiyatları denetledi, ürünlerin fatura giriş-çıkışlarını kontrol etti.

Faturada 1 lira tezgahta 5 lira

FATİH BATTAR

Belediye Başkanı Zeki Gül, Pazartesi Pazarı’nda fatura ve etiket denetimi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fırsatçılara taviz vermeyin talimatının ardından harekete geçen Belediye Başkanı Zeki Gül, Pazartesi Pazarı’nda fiyatları denetledi, ürünlerin fatura giriş-çıkışlarını kontrol etti.

FATURALAR YA EVDE YADA ARABADA

Tezgahları tek tek dolaşarak, ürünlerin faturalarını isteyen Gül, hemen hemen her tezgahta aynı sorunla karşılaştı. Faturaları ya evde yada arabada unuttuğunu söyleyen pazarcı esnafını uyaran Gül, bir dahaki denetimde aynı şeylerin olması halinde ceza kesileceğini söyledi.

Özellikle domates fiyatlarındaki artışı denetleyen Gül, domatesin faturada 1 lira ama tezgahta 5 lira olmasından dolayı esnafa fiyat farkını sordu. Faturada 1 lira yazmasına rağmen halde 3.5 liraya satın aldıklarını belirten pazarcı esnafı, sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirtti.

3.5 LİRALIK DOMATESE 1LİRALIK FATURA ALIYORLAR

3.5 liralık domatese 1 liralık fatura alan pazarcı esnafına sert tepki gösteren Başkan Gül, “3,5 liraya aldığınız bir ürüne 1 lira fatura kesiliyorsa burada bir yanlışlık var. Siz bunu bile bile kabul ediyorsanız, siz de suç işliyorsunuz. Ödediğiniz kadar fatura almak zorundasınız. Size düşük fatura kesen esnaftan da hesap soracağız." dedi

‘Ülkemizin bulunduğu ekonomik koşullarda fırsatçılık yapmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz.’ diyen Gül; "Türkiye'nin ekonomik şartlarını bahane ederek 1 liraya aldığı malzemeyi 5 liraya satanlar varsa onlardan hesap soracağız. Denetimde gördük ki halden çıkışı faturada 1 lira olan domates, tezgahta 5 liraya satılıyor. Esnaf diyor ki 'Biz bunu halden alırken faturasının ne olduğunu bilmiyoruz. Biz 3,5-4 lira ödüyoruz, bu fiyata satıyoruz'. Haldeki görevli arkadaşlarımıza da talimat verdim. Hem halde hem de pazarda satış yaparken vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek, en doğru fiyatı yansıtmak durumundayız. Eğer vatandaşımıza yanlış yapan bir esnaf varsa, halde çalışan ya da hale gelen toptan mallarda girişte devleti zarara uğratacak bir durum varsa gereğini yapacağız. Vatandaşımız için en doğru fiyatın olmasını sağlayacağız." ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan K
Hakan K - 4 yıl Önce

Üç kuruş mu kazanıyorlar lar , çoğu vicdan siz , tezgahın önüne sağlam ,arkasına da çürükleri koyup pisetliyorlar ,sectirme yok aynı zamanda da çok kabalar

arif
arif @Hakan K - 4 yıl Önce

iğreniyorum şu pazarcıların tavrından.Çok kaba ve cahiller

...
... - 4 yıl Önce

Hal çıkışında maliye denetim yapmalı.

Cemil Turan
Cemil Turan - 4 yıl Önce

hem 1 liraya al hem 5 liraya sat hemde hiç seçtirmeden sat pazarcı mafyalarını lanetliyorum yaşasın gerçek köylü pazarcıları

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Kim bu fiyatları yükseltiyorsa hesabını fazlasıyla sorun sayın Başkan.Gerekeni yapın.Misliyle hesabıni versinler ki bir daha böyle birşeye girişmesinler.Darısı Marketlere.

TAHSİN YILMAZ
TAHSİN YILMAZ - 4 yıl Önce

Zekı beyin yerinde olsam hepsini pazar yerinden ***ederdim

fikretya@usa.com
fikretya@usa.com - 4 yıl Önce

1 liraya alıp 3.5 liraya satan pazarcı ve diğerleri,kendini bir sorgulasın bakalım müslümanmıyım,kul hakkına giriyormuyum,helal kazanıyormuyum ?

Bareta
Bareta - 4 yıl Önce

Duyarlılığınız için tebrik ederim Başkanım. Ancak denetimler dahada arttırılmali ve bu oyun bozulmalidir

çorumlu
çorumlu - 4 yıl Önce

üç kuruş kazanan pazarcılarla uğraşacağınıza ülkeyi bu hale getirenlere yorum yapın


SIRADAKİ HABER