GATA’da tedavi gören yaralı askerimiz şehit oldu

2 Kasım 2017 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve 5 aydır Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) tedavi gören Bayat’lı asker Hidayet Tokmak dün tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehit oldu.

GATA’da tedavi gören yaralı askerimiz şehit oldu

FATİH BATTAR

2 Kasım 2017 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve 5 aydır Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) tedavi gören Bayat’lı asker Hidayet Tokmak  tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehit oldu.

Bayat’a bağlı Dorukseki köyü nüfusuna kayıtlı olan ve çatışmada ağır yaralanan sözleşmeli asker Hidayet Tokmak, aylar süren tedavinin ardından bugün hakkın rahmetine kavuştu.

Nişanlı olduğu öğrenilen şehit er Hidayet Tokmak’ın acı haberi baba evine ulaştı. 5 kardeşi bulunan şehit er Hidayet Tokmak’ın vefatı ilçeyi yasa boğdu.

ŞEHİT EVİ BAYRAKLARLA DONATILDI

Acı haberi hastanede alan şehidin babası Mustafa Tokmak ve kardeşleri aldıkları haber üzerine yıkıldı. Acı haberin ilçeye ulaşmasının ardından şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Bayat Kaymakamı Oğuzhan Ocak ve Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü şehidin ailesini ziyaret ederek, baş sağolsun ziyaretinde bulundu.  

Alınan bilgilere göre şehidin cenazesinin yarın Bayat’a getirileceği ve Dorukseki köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit er Hidayet Tokmak nasıl yaralanmıştı?

2 Kasım 2017 tarihinde sabah saat 05.40 sıralarında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yağış ve sisli havadan yararlanarak Türkiye’ye sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada 6’sı asker, 2’si güvenlik korucusu olmak üzere 8 güvenlik görevlisi şehit olmuştu. Çıkan çatışmada ağır yaralanan sözleşmeli asker Hidayet Tokmak ise beyin kanaması geçirmiş, ameliyattan çıktıktan sonra ise yoğun bakıma alınmıştı. Hakkari Şemdinli ilçesinde 34. Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Toklu Yol kontrol noktasında faaliyette bulunan unsura terör örgütü mensupları ile yaşanan temas sonucu ağır yaralanan IKM Sözleşmeli Er Hidayet Tokmak’ın şehit olduğu bilgisi alındı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER