Gazi Caddesi tek yön mü oluyor?

Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısında gündem dışı konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum’da trafik sorunun çözümü için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Gazi Caddesi tek yön mü oluyor?

FATİH AKBAŞ

Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısında gündem dışı konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum’da trafik sorunun çözümü için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Ulaşım ile ilgili önemli adımlar attıklarını da ifade eden Başkan Zeki Gül, “Yeni yollar açıyoruz. Bazıları bitme aşamasına geldi. Yeni otoparklarla ilgili plan ve proje çalışmalarımız var. Yeni çözümler üretmeye devam ederken hemşehrilerimizin görüşleri de bizim için önemlidir. 170 bini aşan ve her yıl ortalama 5 bin yeni aracın trafiğe katıldığı bir Çorum var. Araç sayısının artması nedeniyle bu çalışmalarımız çok önemli. Bir şeyi daha kamuoyu ile paylaşıp görüşünü almanın gerektiğine karar verdik. Gazi Caddesi’nde tek yön uygulamasını kamuoyunun tartışmasına açıyoruz. Alternatifleri dinlemek istiyoruz. ‘Biz yaptık oldu’ mantığı ile hareket etmeden önce bu konuyu Meclisle paylaşmak istiyorum. TSO, ÇESOB ve STK’ların bu hususta ki değerlendirmelerini de önemsiyoruz” şeklinde kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulhamit özdek
abdulhamit özdek - 4 yıl Önce

bisiklet yolunu da unutmasalar çok iyi olur artık gerekli

murat
murat - 4 yıl Önce

çorum gazi caddesinden ibaret değildir. Bu caddenin tüm yerlerinde bir arka sokaklar virane, rezillik ve hiç bir kural yok... Oralar ne olacak?

Daima Hakimiyet
Daima Hakimiyet - 4 yıl Önce

Keşke bir an önce tek yön olsa da rahat bir nefes alınsa. Yaya ve bisiklet yollarını da geliştirseniz harika olacak başkanım. İnşAllah Çorum hak ettiği ilgi ve alakaya ulaşır.

Fikret
Fikret - 4 yıl Önce

Önce yapılacak iş Gazi ve İnönü Caddelerine park ve durma yasağı getirilmeli.

Asiye canbolat
Asiye canbolat - 4 yıl Önce

Başkanım taşhan caddesi çepni mahallesi trafik
sıkışıklığınada çözüm istiyoruz vatandaşlar zorlanıyor lütfen bir çare saygılar diliyorum

Yaşar uygun
Yaşar uygun - 4 yıl Önce

Geç bile kalindi

Adam
Adam - 4 yıl Önce

Yolu ortadan tek yon versinler kaldirimlari genisletsinler Arac park etmek yasaklansin

tr1
tr1 - 4 yıl Önce

gazi caddesinin tek yönlü olması kadar mantıksız bir işlem olamaz. biz trafikteki arabalaramı çalışıyoruz. onun yerine kaldırımları çift taraflı genişletip, albayrak ve ılıca da dahil yaya ve renkle ayrılmış bisiklet yolları yapılmalı, araç parkı bu sayede sın bulmalı, araçlar açılacak otoparklara yönlendirilmelidir. bu sayede yayalar daha rahat dolanacak, araçlar mecburi otoparka girecek yeraltı otoparkıda yapılıyor halihazırda, hem de bisiklet kullanmı teşvik edilecektir.


SIRADAKİ HABER