Genç çiftçilere düve desteği

Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kırsal kalkınma destekleri kapsamında hayata geçirilen Genç Çiftçi hibe programında düve dağıtımı gerçekleştirdi.

Genç çiftçilere düve desteği

FATİH AKBAŞ
Çorum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kırsal kalkınma destekleri kapsamında hayata geçirilen Genç Çiftçi hibe programında düve dağıtımı gerçekleştirdi.
Çorum Belediyesi Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen dağıtım törenine Vali Yardımcısı Recep Yüksel, ÇESOB Başkanı Recep Gür, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Saygı ile vatandaşlar katıldı.


Genç Çiftçi hibe programı hakkında bilgi veren İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı program kapsamında il merkezi ve ilçelerde toplam 515 adet düve dağıtılacağını belirterek, “Genç Çiftçi hibe programında büyükbaş ve küçükbaş hayvan dağıtımları da ileri de yapılacak. Program inşallah Çorum çiftçisine ve hayvancılığına katkıda bulunur” dedi.
Vali Yardımcısı Recep Yüksel yaptığı konuşmada projenin öneminden bahsederek, hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.


Devletin son yıllarda hayvancılığa önem verdiğini ve ciddi bütçeler ayırdığını kaydeden Vali Yardımcısı Recep Yüksel, “Devletimiz bu destekleri tarımda güçlü bir ülke olarak kalmamız için veriyor.  Devletimiz kaynakların gelecek kuşaklara verimli işletmeler olarak kalması için çalışıyor. Tarım ve hayvancılıkta verilen destekler değişik kurumların uygulamaları ile devam edecek. Genç Çiftçiler, bu işlerle uğraşmak isteyenlere de moral motivasyon kaynağı olacaktır. Programın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından 15 genç çiftçiye 5’er adat düve kura ile verildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ortakoylu
Ortakoylu - 4 yıl Önce

Ortakoy ilce tarim uyusun millet proje yapiyor genclere yardimci oluyor ilce tarim yoneticileri projelerden bihaber salla basi al maasi uyanin artik uyanin ilce tarim yetkilileri uyanmiyorsa il tarim yetkilileri uyandirsin onlarda uyandiramazsa siyasiler zaten sov pesinde lider ilceyiz diye avutuluyoruz

Sakine güngör  ordu
Sakine güngör ordu - 4 yıl Önce

Bende 2017 yili genc ciftcilerindenim devletimize tsk ediyorum. Boyke bir proje yürütüldüğü icin ancak bize hibe edilen ve sözleşmede adı geçen cins hayvanlar verilmedi doğudan getirilen bir yaşını geçmiş yerli kara hayvanlar verildi ve piyasa değeri toplasan on iki bin yapar sözleşmede hayvan başı 5 bin değer biçiliyor bize hibe edilen 15 bin nerde o zaman hakkımızı yiyen lere helal etmiyorum

Erkan yagmur
Erkan yagmur - 4 yıl Önce

Onlarda yapsin hayvanciligi italgelen etfiyatlari karsisinda ezilip gideceklee 38 tl etfiyati disari 28 tl iceri huyeun burdan yak

SIRADAKİ HABER