‘Genelev kapatılmalı’

Çorum İnsanî Değerler Platformu Mart ayı toplantısını Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şubesinin ev sahipliğinde yaptı.

‘Genelev kapatılmalı’

Çorum İnsanî Değerler Platformu Mart ayı toplantısını Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şubesi’nin ev sahipliğinde yaptı. Katılımın yüksek olduğu toplantıda bir dizi karar alındı. Kararlarını kamuoyuyla paylaşan İDP üyesi STK’lar genelevin kalkması yönünde taleplerini ifade ederken, Çağrı Vakfı’na yapılan algı operasyonuna ise tepki gösterdi.

Çorum İnsani Değerler Platformu Sözcüsü Zeki Kanbur yaptığı açıklamada aldıkları ve kamuoyu ile paylaşmayı istedikleri konuları dile getirdi.

Şehirlerarası otobüs işletmeciliği yapan bazı firmaların, halkın dinî inançları doğrultusunda, kendilerine ilettikleri taleplerine kayıtsız kaldıklarına dair şikâyet ve eleştirilerin son dönemde ciddi bir artış gösterdiğini belirten Zeki Kanbur,

“Bu konu, bu ayki toplantımızda platformumuzun gündemine alınarak STK’larımız tarafından tartışılmıştır. Platformumuzu oluşturan tüm STK’larımız; otobüs firmalarının halkının neredeyse tamamı Müslüman olan bir ülkede Ramazan ayında sahur ve iftar saatlerine, sair zamanlarda ise namaz vakitlerine riayet etmeden faaliyetlerini sürdürüyor olmalarını ve kendilerinden bu yönde bir talepte bulunulduğunda da böyle bir hizmet politikalarının olmadığını beyan etmelerini kabul edilebilir bir durum olarak görmemektedirler. Ezanlar dinmesin diye her gün onlarca şehit verdiğimiz şu günlerde, şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanan topraklar üzerinde ulaşım hizmeti vererek para kazanan firmalar, halkımızın dinî duygularını hiçe sayan hizmet politikalarını tekrar gözden geçirmeli, dini hassasiyetleri dikkate alarak hizmetlerini sürdürmeli,  mola vakitlerini, iftar, sahur ve namaz vakitlerine göre ayarlamalı ve halkımızın anayasal bir hakkı olan dini inanç ve ibadet hakkını ihlal etmemelidirler. Bu konuda bir şeyler yapabilme konumunda olan tüm tarafları göreve davet ediyoruz. Aksi davranışların devam etmesi durumunda bunu yapan firmaları ifşa edeceğimizi, gerekirse yasal haklarımızı kullanmak suretiyle bu firmaları protesto edeceğimizi ve bu konunun her platformda takipçisi olacağımızı Çorum kamuoyumuzla paylaşırız” dedi.

‘GENELEV KAPATILMALI’

Kanbur kamuoyu ile paylaşmak istedikleri diğer konuları ise şöyle sıraladı:

“Üç güzide sahabe efendimizin ve birçok Allah dostunun metfun olduğu, bu yönüyle de dışarıda “sahabeler kenti” ifadesine mazhar olmuş güzel ilimiz Çorum’umuzda bir genelevinin bulunması bu güzide şehre yakışmamaktadır. Kadına karşı şiddetin ve dayağın her gün gündeme geldiği bir ortamda hala kadın bedeninin satılıyor olması ve buna da kimsenin itiraz etmemesi anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum değildir. Çorum İnsanî Değerler Platformu olarak çevresinde Hıdırlık gibi mübarek bir mekânın, İmam Hatip Liselerinin, Abdülhamid Han ve Gençlik Camilerinin, hastanenin, stadyumun, sebze halinin, kent parkın, toptancılar ve traktörcüler sitesinin, KYK yurtlarının, Kur’an Kursu’nun bulunduğu ve Akkent ile birlikte şehrin ortasında kalan bir şehirde genelev olmamalıdır. Platform olarak, yetkililerimizi, maddi ve manevi olarak şehrimizi kirleten bu mekândan ilimizi kurtarmaya toplumun temiz vicdanı adına davet ediyoruz.

ÇAĞRI EĞİTİM VAKFI’NA SALDIRILARA TEPKİ!

Son günlerde bazı çevreler tarafından 28 Şubat ortamının hortlatılmaya çalışıldığı görülmektedir. İlimizin güzide STK’larından birisi olan ve platformumuzun aktif üyeleri arasında yer alan Çağrı Eğitim Vakfı’na yönelik aslı astarı olmayan ve FETÖ terör örgütünün taktiklerini hatırlatan bir üslupla karalama ve iftira kampanyası yapılmıştır. Çorum İnsanî Değerler Platformu olarak bu konuda mağdur edilmeye çalışıldığını düşündüğümüz Çağrı Eğitim Vakfı’nın yanında olduğumuzu belirtiriz. Eğer herhangi bir STK’mız hakkında bir suç isnadı varsa bunun yeri gazete manşetleri değil, bağımsız ve tarafsız Türk mahkemeleridir. STK’larımız hakkında algı operasyonları oluşturarak iş görme dönemi bitmeli, birileri de suret-i haktan görünüp bu kirli oyunun parçası olmamalıdır.  Devlet ve siyaset büyüklerimiz algı operasyonları üzerinden değil hakikatler üzerinden hareket ederek telafisi mümkün olmayan yanlışlar içine girmemelidirler.

‘28 ŞUBAT BENZERİ GÜNDEMLERE İZİN VERİLMEMELİ’

Üçüncü maddenin de belki bir devamı olmak üzere, ilim ve irfanın bu topraklarda yeşermesi için ulusal düzeyde gayret gösteren bazı ilim erbabına da, yine belli çevreler tarafından gerçekleştirilen algı operasyonlarıyla saldırılmakta ve 28 Şubat’ın baş aktörlerinden bazı medya organları tarafından muteber bir takım din alimleri itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu oyuna gelinmemeli ve üzerinden yirmi yıl geçtikten sonra 28 Şubat görüntülerine benzer görüntülerin ve gündemlerin oluşmasına asla müsaade edilmemelidir. İlla “Hocaefendi”lerle mücadele edilecekse, TV programlarında cennet pazarlayan, kendilerine “Hoca” yakıştırması yapıp çevresine oturttuğu yarı çıplak kadınlarla poz veren, böylece de insanımızın temiz inançlarını kirleten, berrak duygularını sömüren sözde hoca kılıklı sahtekârlarla mücadele edilmelidir. Çorum İnsanî Değerler Platformu olarak bizim talibimiz ve isteğimiz budur, bu mücadelede de her türlü desteği vermeye hazırız. 

Son olarak Çorum halkımızın, üç aylarını ve Reğaib Gecelerini tebrik eder, yüce Allah’tan Afrin başta olmak üzere terörle mücadelede kahramanlık destanı yazan ordumuza ve emniyet teşkilatımıza üstün muvaffakiyetler ve zaferler nasip etmesini niyaz ederiz. Platform olarak her zaman ülkemizin huzur ve güvenliği ve milletimizin ve devletimizin bekası adına her ne yapılması gerekiyorsa hazır ve nazır olduğumuzu ilan ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 5 yıl Önce

Yeni Site güzel olmuş Hayırlı olsun.
Genel Ev Mevzusu Çorum için gerçekten utanç verici bir mevzudur. İmam Hatip ve Kyk Yurtları Fen Lisesi Hastane Gençlerin yoğun oldukları bu bölgede böyle bir yerin olması gençlerin tamiri mümkün olmayan yanlış yollara sapmaları gençliğin verdiği cahillikle başlarına kötü işlerin gelmesi an meselesidir. Özellikle KIZ ÖĞRENCİLER İÇİN TEHLİKE ARZ ETMEKTEDİR. Çorum ilimiz için çok kötü bir reklam aracı olmaktadır. Terminal civarına yada Güneş Gros a ailece alışverişe gittiğimizde yanımıza yaklaşan yabancı plakalı araçlardan sarkan sarhoş insanların ve hatta Suriyelilerin yüksek sesle GENEL EV NEREDE ? Soruları ile karşılaşmaktan bıktık artık.

Cengo
Cengo - 5 yıl Önce

Zorla götürmüyorlar ya sizi geneleve isteyen gider isteyen gitmez biraz tenha bir yerde olsa daha doğru olur

Mehmet haluk
Mehmet haluk - 5 yıl Önce

Yazıyı okudum çorum genelevini kapatalım deniliyor.iyihas güzelde,çorumdaki mahalle aralarındaki sair evlerdeki yapılan fuhuş faaliyetininartacağı,ayrıca şehir içinde ve dışında kızlarımıza karşı yapılabilecek cinsel içerikli saldırıların artışı söz konusu olacağını neden düşünmüyorsunuz,orada sermaye olarak çalıştırılan seks işçilerinin bu yola düşüş nedenleri hiç araştırıldımı hayır.buradaki seks işçilerinin tamamı ya çalıştığı işyerinde ya arkadaşı tarafından yada en yakın akrabası tarafından aldatılarak kandırılarak cinsel istismara uğramışlar aile ve toplum tarafından dışlanılmış lardır.burada devletin sağlık gözetimi altında yaşam mücadelesi için vücudlarını kendilerine sermaye yapmışlar ve onun bunun hor görüşleriyle işlevlerini yapmaktadırlar.dolayısıyla hem zührevi salgın hastalıkların artmasını önlemek varsa tedbirini almak daha kolay olmaktadır.yeri şehir ortasında kalmış olabilir.şehir dışında uygun bir yerde yenisine izin verilir burada yıkılır.gider.burada çalışan çalışır ihtiyaç gidermeye giden de gider gelir.bu işler burayı kapatmakla bitecek mi sanıyorlar,dolayısıyla yapılan yapılacak işlev kontrol altında tutulmuş olur,derim

bahattin
bahattin - 5 yıl Önce

Ülkemiz genelinde fuhuş %500 artmışken genelevin kapatması bir çözüm mü once egitimi geliştirin insanların gelirini yükseltin sonrası düzelir zaten

yaşar aktürk
yaşar aktürk - 5 yıl Önce

kaldırında sapıklar daha çok ölülere musallat olsun ilk önce siz toplumu rehabilite etmeden böyle kaldırılsın falan demekle olmaz

Bektaş Akbaş
Bektaş Akbaş @yaşar aktürk - 5 yıl Önce

GENEL EV Bahabey civarına gelsin. Ulaşım zor , çok uzak. Böyle iş mi olur.

Fatih SAKINMAZ
Fatih SAKINMAZ - 5 yıl Önce

Hemen kapatılsın, Çorum için çok kötü bir reklam oluyor.

Osman Karadelik
Osman Karadelik @Fatih SAKINMAZ - 5 yıl Önce

Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Taylan arya
Taylan arya - 5 yıl Önce

Başka şehirde olunca bizim ülkemiz bizim vatanımız değilmi yani onlar analarından öyle doğmadı sizler düşürdünüz sizlerin eseri eserlerinizle övünün onlarda bizim vatandaşımız
Vergi alırken iyi demi önce ahlakınızı düzeltin ahlakınızı gizli hufuş almış başını gidiyor orda en azından onların can güvenliği var kapatılınca nereye gidecekler nereye bu seher evlerde hergün bir cinayet haberi siz neyin ahkamını kesiyorsunuz namus beyinde başlar beyinde

yunus
yunus - 5 yıl Önce

Yıllardır böyle rezil bir yer için ses çıkarmayan kamuoyu utansın. Bu konuyu cesurca gündeme getiren ve kesinlikle kalkması gerektiğini belirten platform ve üyelerinden Allah razı olsun. Muhakkak kaldırılmalı bu rezil yer. Hiç bir İslam beldesinde izin verilmemeli. İnsani Değerler platformunu destekliyoruz. Bu işin peşini bırakmayalım. Allah yardımcımız olsun.


SIRADAKİ HABER