Golonya Hitit Rallisi ‘mis gibi ralli’ sloganıyla tozu dumana katacak

Golonya Hitit Rallisi'nin startı yarın saat 16,00'da Hürriyet Meydanı'nda düzenlenecek törenle verilecek. 

Golonya Hitit Rallisi ‘mis gibi ralli’  sloganıyla tozu dumana katacak

MUSTAFA BURAK YALÇIN
Son üç yıldır Çorum'un ev sahipliğinde düzenlenen Hitit Rallisi, bu sene Golonya ana sponsorluğunda 45. Golonya Hitit Rallisi ismiyle gerçekleştirilecek. İddialı pilotların piste çıkacağı Golonya Hitit Rallisi'nin startı yarın saat 16,00'da Hürriyet Meydanı'nda düzenlenecek törenle verilecek. 
Ankara Motor Sporları Kulübü (ANOK) Başkanı hemşehrimiz Mesut Sami Bıyık'ın organizasyonuyla gerçekleşecek olan 45. Golonya Hitit Rallisi, Hürriyet Meydanı'nda yapılacak seramoni startının ardından, TSO Fuar Kompleksi'nde sergilenecek özel seyirci etabıyla devam edecek. Pazar günü de devam edecek etapların ardından, pazar günü saat 16,30'da kupa töreni düzenlenecek.


GOLONYA'DAN DEV SPONSORLUK
Türkiye'nin en eski rallilerinden biri olan ve 45 yıldır ralli severlere keyifli anlar yaşatan Hitit Rallisi'nin bu seneki organizasyonuna Çorum'da faaliyet gösteren Ali İlker Tosun'un sahibi olduğu GOLONYA markası ana sponsor oldu. 
Organizasyonun hem Çorum'un tanıtımı hem de bilinçli bir spor etkinliği olması açısından önemine değinen Ali İlker Tosun, böylesine bir organizasyonun Çorum'da yapılıyor olmasının Çorum kamuoyu açısından büyük bir şans olduğunu ve Çorumlu sanayici ve İş adamları tarafından da gerekli desteği görmesi gerektiğini söyledi.

 

MİS GİBİ RALLİ
Pazar payı hızla artan ve ulusal markalar arasında yerini pekiştiren Golonya, 45.Hitit Rallisi ana sponsorluğu ile marka imajına değer katmakta olduğunun altını çizen Tosun, Hitit Rallisi Golonya sayesinde "mis gibi ralli" oldu dedi.

 

ŞAMPİYONU ÇORUM BELİRLEYECEK
Ali Sipahi Kupası 4. Yarışı olan GOLONYA 45. Hitit Rallisi 29 - 30 Eylül tarihlerinde Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından geçtiğimiz son üç senedir olduğu gibi yine Çorum'da organize edilecek.
Geçtiğimiz yıllarda yarışın ana sponsorluğunu Çorum Belediyesi üstlenmişken bu yıl Çorum Belediyesi lojistik imkanlarla ANOK'a destek vermektedir. 

 

ETAPLARA ŞEHİTLERİN İSMİ
Etap isimleri 15 Temmuz darbe gecesi hain kurşunlara hedef olarak şehit olan hemşehrimiz Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok olarak adlandırılırken, Seyirci Özel Etabının adı ise organizasyonun sponsorları arasında yer alan GREYDER olarak belirlendi.

 

DESTEK VEREN FİRMALAR
Ana sponsoru Golonya'nın olduğu yarışa katkı veren diğer Çorum markaları ise şu şekilde: Yağmaksan, Şellale, Hışıroğlu, Lahmajun, Boyyem, Greyder, Topuzlar Tekstil, Armor, Özdemiroğlu, PR Danışmanlık, Alternatif Servis, Oto çakır, İçim Gıda, Yıldız Elektrik ve Ganita.
İlk gün saat 16:00'da Hürriyet Meydanı'nda yer alan Çorum Saat Kulesi önünden seremoni startı ile başlayacak olan yarışın seyirci özel etabı yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi TSO Fuar Alanı'nda 16:48 itibariyle başlayacak.
Pazar günü saat 16:30'de yine saat kulesi önünde yapılacak olan kupa töreni ile dereceye giren ekipler kupalarına kavuşacak ve yarış son bulacak.
Bu yıl 45.si organize edilecek olan Hitit Rallisi'nde 23 ekip mücadele edecek. 


Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER