Hafızlık Kız Kur'an Kursu için 1 milyon lira bağışladı

Çorum'da bir hayırseverin, Müftülükçe inşası sürdürülen Bölge Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu için 1 milyon lira bağışladığı bildirildi.

Hafızlık Kız Kur'an Kursu için 1 milyon lira bağışladı

Çorum'da bir hayırseverin, Müftülükçe inşası sürdürülen Bölge Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu için 1 milyon lira bağışladığı bildirildi.

Müftülükten yapılan açıklamaya göre, hac organizasyonu yapan turizm firması sahibi Selahattin Küçük, İl Müftüsü Muharrem Biçer'i ziyaret ederek 1 milyon lira tutarındaki bağışını teslim etti. 

Biçer bağışından dolayı Küçük'e teşekkür belgesi verdi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Biçer, Çorum Belediyesinin başladığı Bölge Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu inşaatının İl Müftülüğüne devredildiğini belirtti.  Yaklaşık 4 milyon lira bütçeli inşaatın tamamlanması için Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesiyle birlikte çalıştıklarını aktaran Biçer, 1 milyon liralık bağışın çalışmaları hızlandıracağını kaydetti. 

Biçer, "Kur'an kursumuz için maddi katkılar ve gösterdiği teveccüh dolayısıyla hayırsever Selahattin Küçük'e teşekkür eder, yardımlarının Cenabıhak katında makul olmasını niyaz ederim." ifadesini kullandı. 

(AA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 2 yıl Önce

Allah hayrini kabul etsin Bence Kuran kursuna bu adamin ismi verilmeli Her babayigidin harci degil o kadar parayi verebilmek

Hayırsever
Hayırsever - 2 yıl Önce

Allah kabul etsin gerçektende önemli bir bağış. Çorumlu diğer hayırseverler de kalanını tamamlar inşaAllah. Allah ın izni ile bu ve benzeri yerler çabucak tamamlanır da hafızlık müessesesi böyle güzel binalarda hak ettiği değeri bulur.

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 2 yıl Önce

ALLAH kabul etsin.Aslında bu yarım ahiret yatırımı ne mutlu böyle insanlara.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Helal olsun valla Allah kabül etsin çoruma hayırlı olsun Rabbim vatana millete hayırlı hafızlar yetiştirmeyi nasip etsin inşAllah

Cavit ERDEM
Cavit ERDEM - 2 yıl Önce

Hacı Selahattin Abi hayrın kabul olsun inşaAllah. Torunlarını hafız yetiştirip böyle büyük bir meblağı Kur'an Kursu'na bağışlıyorsun. Çok örnek bir davranış. Tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.

Veysel uysal
Veysel uysal - 2 yıl Önce

Allah kabul etsin,kazancının bereketini artırsın ve işlerini rast getirsin. Selahattin abimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler dilerim.

SIRADAKİ HABER