‘Haksız eleştirilere tavizimiz yok’

Çorum Belediyesi tarafından yapılan Sosyal Doku Analizi çalışması hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili açıklama yapıldı.

‘Haksız eleştirilere  tavizimiz yok’

Çorum Belediyesi tarafından yapılan Sosyal Doku Analizi çalışması hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili açıklama yapıldı.
Hayata geçirdikleri tüm projelerde olduğu gibi şehrin gelecekle ilgili vizyonunu, icraat ve projeksiyonlarını da şehirde yaşayan halkın kanaat ve isteklerini dikkate alarak belirlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Vatandaşlarımızın istekleri, talepleri bizim için son derece önemli. Biz katılımcı belediyeciliğin gerektirdiği şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yaptığımız her faaliyetten hemşehrilerimizi haberdar ederek hizmetlerin sahiplenilmesini ve bu şekilde şehirdeki aidiyet hissinin güçlenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Sosyal Doku Analiz çalışmamız da bunlardan bir tanesidir.” dedi.

“Yaptığımız araştırma çalışması kısa süre önce başlamasına rağmen çok olumlu sonuçlar vermeye başladı.” diyen Başkan Gül, “Örneğin, araştırma yapmak için ziyaret edilen evlerde yaşlı, yatalak hastalarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek anında çözüme kavuşturuyoruz. Solunum cihazına bağlı yaşayan, maddi sıkıntılar çeken vatandaşlarımızın taleplerini alarak ilgili kurumlarla görüşüyoruz. Yakacak sıkıntısı çeken evlerimize kömür yardımının yapılmasını sağlıyoruz. Tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımıza Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz anında cevap veriyor. Sosyal Doku Analizi araştırması ile evlerini ziyaret ettiğimiz ailelerimizin ihtiyaçlarını tespit ederek ilgili müdürlüklerimiz zaman kaybetmeden gerekli çalışmalara başlıyor. Evinden dışarı çıkamayan, birçok engelli kardeşimize tekerlekli sandalye hediye ettik. Araştırma çalışmasıyla evini temizleyemeyen ulu çınarlarımızın tespitini yaparak evlerini temizliyoruz. Sosyal Doku Araştırma çalışmasıyla fark edilen paydaşlarımıza ihtiyacı olan ve yapılması gereken yardımlar yapılıyor. Araştırma ile tespit edilen sorunları hızlıca çözüme kavuşturuyoruz. Fark edilen problemlerin çözümü, diğer çalışmalarımızda olduğu gibi şehrimiz için hayırlı ve güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. 
 

‘YANLI HABERLER HİZMETAŞKIMIZI ARTIRIYOR’

Bazı basın yayın organlarında çıkan, ‘Araştırma doldurana kahve bedava’ başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır. Bazı basın yayın organlarında çıkan mezkûr haberde, yaklaşık 475 bin liraya doğrudan temin yöntemiyle alınan kahveler, araştırmaya katılanlara armağan ediliyor denilmektedir. Oysa eğitim ve kültür haritamızın çıkarılması, engellilik bilgilerinin güncellenmesi, sosyal yardım ihtiyaçlarının ve mahallelerin sorunlarının tespiti AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Başkanlığımızın bilgileriyle başlattığımız Sosyal Doku Analizi çalışmamızla Çorum'da ikamet eden 25.000 vatandaşlarımızın demografik yapısını tespit ediyoruz. Hemşehrilerimizle yüz yüze görüşülerek yaptığımız araştırma ile vatandaşlarımızla iletişim bağlarımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Ayrıca vatandaşlarımıza kültürümüzde önemli bir yeri olan kahve ikramında bulunmak istedik. Kahve alımımızı kamu ihale kanunu ihale usullerine göre yaptık. Pazarlık usulüyle yapılan kahve ihalesi yalan haberde zikredildiği gibi 475 bin TL değil, KDV dâhil 161 bin 500 TL'dir. Dolayısıyla söz konusu haberde, Sosyal Doku araştırmasında vatandaşlarımıza hediye olarak takdim ettiğimiz kahvelerin maliyetinin 475 Bin TL olduğunu ifade eden haber gerçek dışıdır. Belediyemizi ve belediyemizin hizmetlerini karalamaya yönelik yapılan bu haberle ilgili hukuki süreci başlatacağız. Yapılan bu yanlı haberler vatandaşlarımıza olan hizmet aşkımızı daha da artıracaktır. Haberler yapılırken daha duyarlı davranılarak yapılmasını istiyoruz. Eleştiriye açığız, ama haksız eleştirilere tavizimiz yoktur." diye konuştu.  


 

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 10:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 4 yıl Önce

Sayın Başkan; Önce kendi aranızda bir anlaşın, belediye başkanlığına sizmi adaysınız Sayın Karadağ mı. 10 tane aday adayınız var tamam doğal ama şimdiden birbirinizin kuyusunu kazmayla bir yere varamazsınız. Koltuk sallanıyo zemin kaygan hizmetler Külcüden önce ve Külcüden sonra diye ölçülür oldu. Belediyeye yapılan başvuru ve şikayetler hatta olumlu yapıcı hizmet talepleri bile sürüncemede bırakılıyor. Halk eski günlerini arar oldu bilginize..

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

Kültür Müdürlüğü harcamaları incelenmeli,bu müdürlük hakkında yapılan yolsuzluk iddialarını unutturmak yerine tatmin edici cevaplar verilmeli.Kriz ortamında bulunduğumuz bu günlerde tasarruf yapmak yerine 161 Milyar gibi bir rakamı kahve ikramı ile sokağa atmak nedir.anketin amacı eğer haberde belirtildiği gibi kültür haritası ise, Zeki Gül adı neden sıkça soruluyor.Bu anketi Zeki gül propaganda amaçlı yaptırıyorsa parasını cebinden karşılamalıdır.

Mevlüt
Mevlüt - 4 yıl Önce

161,500 tl yazık değilmi 10 paralık kahveye devletin malı deniz dağıtın para kalmayınca suya atığa carta curta zam yapın tam bir israf müdürler niye otobüse binmiyor adamların altında makam aracı herşey beleş sonra çök vatandaşa vatandaş bu parayı çaydan topluyor sanki.

HAKAN DİKBIYIK
HAKAN DİKBIYIK - 4 yıl Önce

ÇORUM BELEDİYESINİ BORÇ BATAĞINA SOKMAKTAN BAŞKA NE YAPTINIZ

Mertçe
Mertçe - 4 yıl Önce

Başkan ALLAH aşkına sizin son yaptığınız anket sizce helal mi? Birde din dersi öğretmeniziniz. Bu parayla kimlere yardım yapılır oysa siz kendi anketinizi yaptırıp birde rüşvet verir gibi algılanan bir davranışa girdiniz. Kimseyi aldatmaya çalışmayın bu millet keriz değil. Ayrıca işe aldırdığın adamı neye göre aldırdın dünün Ak Parti düşmanlarını sen işe aldırdın Yazık hakkımız haram olsun sana

Çorumlu19
Çorumlu19 @Mertçe - 4 yıl Önce

Ak partili olmayanlar işe alınamaz diye nerede yazıyor. Bide marifetmiş gibi yazıyor yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER