‘Haksız uygulama ortadan kalktı’

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile zincir ve süper marketlerde zorunlu temel ihtiyaç ürünleri dışında hiçbir ürün satışı yapılamayacak.

‘Haksız uygulama ortadan kalktı’

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile zincir ve süper marketlerde zorunlu temel ihtiyaç ürünleri dışında hiçbir ürün satışı yapılamayacak.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, bu kararın alınmasının 17 Mayıs’a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle kapalı olan esnafta memnuniyet yarattığını söyledi.

Yapılan bu yeni düzenleme ile haksız bir uygulamanın da ortadan kalktığını ifade eden Gür, “İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan genelge ile zincir ve süper marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmemesi kararı alındı. Yapılan bu yeni düzenleme ile haksız bir uygulama da ortadan kalkmış oldu. Bu kararın alınmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza ve milletvekillerimize Çorumlu esnaf ve sanatkarlarım adına teşekkür ederim.” dedi.

Recep Gür ayrıca, online alışverişlerle ilgili de bir düzenleme yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 21:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

sayın gür güldüm sadece vatandaş ihtiyacı olan bu malzemeleri nerden alacak 17sine kadar bekleyecek mi çözüm böyle mi olmalı. yada esnafın kızdığı nokta şu diyememissin sayın cumhurbaşkanına lokantacilar kahvehaneler cafeler kapalıyken niye otellerde maskesiz binlerce insan iciceydi korona turizm yüzünden arttı cezasını esnaf çekti diye.

Ümit ak
Ümit ak - 2 yıl Önce

Gerçekten kızıyorum sizlere çok büyük kitlelere hitap ediyorsunuz çesop yada tesk ama hep başkalarından bekliyorsunuz kurum olarak çok büyüksünüz ama maalesef esnaflarına sahip çıkamıyorsunuz.Size bir fikir vereyim bizde birleşin önline ortamdan satış yapın.(hepsi burada yada gitti gidiyor gibi)çok mu zor bu böyle hem Çorum esnafı kalkınır hem Fe genele vurunca tüm Türkiye esnaf kendi ürünlerini satar ve komisyon vermez ve halka daha ucuz ürün satılır.Lütfen başlalarından birşey beklemeyin.tabi bu tüm esnaflarna genellenebilir yeme,,içme yeterki yapmak isteyin

SIRADAKİ HABER