Halk otobüsü şoförüne şemsiye ile saldırdı

Çorum'da bir kişinin özel halk otobüsü şoförüne şemsiye ile saldırması güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Çorum'da bir kişinin özel halk otobüsü şoförüne şemsiye ile saldırması güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, Çorum Halk Ulaşım A.Ş bünyesindeki özel halk otobüsünde 8 yıldır şoförlük yapan İlhan Aybulut ile bir yolcu arasında durakta durup durmama meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine yolcu elindeki şemsiye ile Aybulut'a saldırdı. Diğer yolcular kavgayı ayırdı. 

Aybulut, 155'i arayarak polisten yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kavga eden yolcuyu ve sürücüyü polis merkezine götürdü. Darp raporu alan taraflar, karakolda birbirlerinden şikayetçi oldu.

Bu arada kavga, otobüs içindeki güvenlik kamerasına yansıdı.

Aybulut, basın mensuplarına, 20 yıldır şoförlük yaptığını ve 8 yıldır da özel halk otobüsünde çalıştığını söyledi.

İlk kez başına böyle bir olay geldiğine işaret eden Aybulut, "Çorum'da Akkent Mahallesi'nde bu tür olaylar sürekli yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda da bir şoför arkadaşım bıçaklandı. Bu bölgede yetkililerin önlem anması lazım." dedi. 

Olay anını anlatan Aybulut, "İsmini bilmediğim yolcu, 'durakta niye durmadın' diye benimle tartışmaya başladı. Sonra elindeki şemsiyeyi elime ve yüzüme vurdu. Ben de kendimi korumaya çalıştım. 155'i arayarak kendisinden şikayetçi oldum." ifadesini kullandı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.....
Söz Bir..... - 4 yıl Önce

İki insan arasında bir tatsızlık yaşanmış, Basit bir olay, bunu ulusal TV kanallarına kadar haber olacak şekilde büyütmenin gereği yok. Hakarete varan söylemlere de gerek yok. Herkesin bilmesi lazım ki, Herkes, herkestir. Dünyada neler oluyor neler. İnsanların ruhi hali durumu her zaman bir olmayabilir. Bazen tatlıdır, bazen acı…

Adalet
Adalet - 4 yıl Önce

Yazık yani şoförden ne istiyorsun sonucta halka hizmet eden birisi pezevenk dürzü az bişey yürüdün diye yani onu yapmana gerek yok

Serkan balli
Serkan balli - 4 yıl Önce

Normal bunlar zamaninda koyde traktor kullanan adamlar

Can
Can - 4 yıl Önce

İfadeye bak arkası kalabalık mış duramamış sanasın f 16 pilotu denetim yokkk

Akkent mahallesi
Akkent mahallesi - 4 yıl Önce

Akkent mahallesi sakinleri 3. Sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Şöförler durma ikaz lambası na bastıgımız halde duraklara girmiyor, durak atlıyor yolcu el kaldırıyor durakta almadan gidiyor , kendileri ile normal konusulmuyor herkesi azarlıyorlar . İktisat ve Yurtkur öğrencisi indirimli biniyor diye tüm yolculara kötü davranıyorlar. Akkent hattı yeni hastaneden ve terminal dan geçtiği için yoğunluk var yani iyi para kazanıyorlar fakat halka kötü davranıyorlar, tabiki birileri çıkıp haddini bildiriyor bunlar doğal parasını aldığın kişiye birde hakaret edemezsin. Belediye başkanı gereğini yapmalıdır.

aa
aa - 4 yıl Önce

az bile yapmış geçenlerde şehir pastanei önünde benim arabanın aynasını aldı gitti halk otobüsü
adam arkaya bile bakmadı bende kolluyorum denk gelince bende onun aynasını alacağım

Emre emre
Emre emre - 4 yıl Önce

Akkent mah. İnsanları 3 sınıf olmayı kendileri seçiyorlar koltuktan kalkıp durakta inmeyi bilmez binmeyi bilmez tam bir hanzo mah. Özellikle para verip toplasan toplanmaz bir araya bu şekilde görgüsüz kendini bilmez içlerinde iyi insanlarda var ama 1 eli geçmez

Mahalleli
Mahalleli @Emre emre - 4 yıl Önce

Emre Emre adlı kullanıcı: Hanzo mahalleli dediğin yerde 240 daire polis lojmanı var 90 daire öğretmen 17 daire sağlıkçı 25 mühendis 4 doktor 12 imam ve çeşitli meslek guruplarından insanlar ile birlikte alt gelir gurubu ve yoksul guruplar ve 5 aile de suriyeli olmak üzere gerçekten karma ve karışık bir mahalle olabilir, sizin ulukavakta- kalede mimarsinan da da aynı zengin fakir memur sivil her guruptan insan var. Yani biz mahalleli olarak gelir gurubuna göre değil insan olmaya insan gibi değer görmeye insana değer verilmesine önem veriyoruz. Şehir kültüründen uzak birkaç insan çıkabilir bu sizin mahallenizde de vardır. Tüm halkı ayrımcılığa aşağılamaya hakkınız yoktur. Hanzoluğu bırakın, saygılı olun.

ESNAF
ESNAF - 4 yıl Önce

Harfiyat Kamyonculuğundan , Taş Ocağında Kamyon Şöförlüğünden, Tırcılıktan vs geçme şöför arkadaşların şöförlükleri çok iyi olabilir ancak; halk ile yeterli diyaloğu yoktur. Diksiyonu yoktur , bayana yaşlıya gence nasıl davranacağını bilmemektedirler. Kahvede garajda nasılsa araçta da aynılar. Kavga ve saldırının sebebi iletişim eksikliği karşılıklı anlayış ve saygı eksikliğindendir. Belediye halk otobüsü iseniz duraklara girmek zorundasınız durağa girmeme lüksünüz yok, bizzat şahidim düğmeye basıldığı halde durağa girmeyen şöför var. Akkent Aşağı Sanayi Tuzcuar durağına yolcu el kaldırıyor yinede girmiyorlar. Kimse durup dururken şöföre saldırmıyor , artık şu şöförleri bir eğitimden geçirin insanları ayırt etmeden azarlamadan iletişim kursunlar ki rahat etsinler.


SIRADAKİ HABER