Hastanenin önüne dalma yol ve kavşak yapacak

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne dalma yol ve kavşak yapılacak. 

Hastanenin önüne dalma yol ve kavşak yapacak

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne dalma yol ve kavşak yapılacak. 
Yapılacak yeni çalışmayla birlikte hem hastane önündeki trafik yoğunluğunun hem de bölgede meydana gelebilecek trafik kazalarının önüne geçilecek. 

AK Parti MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ve AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’yu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Çorum heyeti, günlük 17 bin kişinin sağlık hizmeti aldığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi olmak için gelen vatandaşların trafik yoğunluğu ile ilgili taleplerini Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu’na ilettiler. 

Ziyaretin ardından açıklama yapan milletvekilleri Ceylan ve Kaya ile İl Başkanı Ahlatcı, “Yoğun bir şekilde kullanılan ve hayati tehlikelere sebep olabilecek bir hal alan Erol Olçok Hastanemizin önünde bulunan Ankara yolunun alta alınarak üst tarafa kavşak yapılması suretiyle yeni bir yol düzenlemesi yapılması için proje çalışması başladı. Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan trafik yoğunluğunun çözülmesi için Çorum-Ankara istikametinde dalma yol ve kavşak çalışmasının başlatılması talimatını verdi” dediler. 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 04:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 3 yıl Önce

Hastanenin arka taraftaki açık araç OTOPARKININ ACİLEN TAŞ DÖŞENMESİ Çamurdan kurtarılması gerekmektedir. İnsanlar kuru havada park ettikleri aracı yağmur yağınca gidip alamıyor çamura saplanan araçlar ÇEKİCİ ile çekiliyor. Bunu gören duyan yok. Bu beceriksizlik Çoruma yakışmıyor.

HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 3 yıl Önce

Nihayet yerinde ve doğru bir karar verilmiş. Bu dalma ve kavşak , hastane inşaatı ile birlikte başlanılmalı ve bitirilmeliydi. Defalarca hastane önünde kaza oldu. Hatta Oğuzlar Ak parti Kadın Kolları Başkanı Asiye Hanım da hastane kapısı önündeki kazadan hayatını kaybetti. Tabi siz haber yapmadınız. Bu kavşak ve dalma ile Türkiyenin en hatalı hastane girişi değişir kazalara sebbeb olmaktan kurtulur inşAllah. Lütfen acele edilsin.

hasan
hasan - 3 yıl Önce

ilimyayma kavşağınıda yeraltına alın.orda daha fazla kaza oluyor.

SIRADAKİ HABER