HİTÜ’lü her öğrencinin dikili bir fidanı var

Hitit Üniversitesi’nin 10. kuruluş yılında Kuruçay Köyü mevkiinde oluşturulan 10. Yıl Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikildi.

HİTÜ’lü her öğrencinin  dikili bir fidanı var

Hitit Üniversitesi’nin 10. kuruluş yılında Kuruçay Köyü mevkiinde oluşturulan 10. Yıl Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikildi.
Üniversitenin YÖKAK Kurumsal Dış Değerlendirme Sürecindeki toplantıda öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda sembolik olarak bütün öğrenciler adına 10. Yıl Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikildi.

Gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Öğrenci İşleri Dairesi Başkanı Ömer Çırak, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hüseyin Özden ile öğrenciler katıldı.

10. Yıl Hatıra Ormanında ağaçlandırma çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitenin YÖKAK sürecinde öğrencilerle yapılan toplantıda gelen talepler doğrultusunda sembolik olarak bütün öğrenciler adına 10. Yıl Hatıra Ormanı’na yeni fidanların dikildiğini açıklayarak, “İnanıyorum ki gençlerimiz de diktikleri fidanlar gibi kendilerini yetiştirip, geliştirerek ülkemizin geleceğine en iyi şekilde katkıda bulunacaklardır” ifadelerini kullandı. 

Rektör Prof. Dr. Alkan, oluşturulan hatıra ormanında tüm akademik ve idari personel adına bir ağaç dikildiğini hatırlatarak göreve başlayan akademik ve idari personele de benzer şekilde bir fidan dikilip, belgelerinin kendilerine iletildiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER