‘İhbarların yüzde 64’ü asılsız’

Çorum Valiliği tarafından mahallelerde yapılan halk günü toplantıları devam ediyor. Toplantıların bu seferki durağı Mimar Sinan Mahallesi oldu. Mimar Sinan Spor Salonu konferans salonunda yapılan programda ilk olarak Çorum Emniyet Müdürü Murat Kolcu değerlendirmelerde bulundu.

‘İhbarların yüzde 64’ü asılsız’

FATİH AKBAŞ
Çorum Valiliği tarafından mahallelerde yapılan halk günü toplantıları devam ediyor. Toplantıların bu seferki durağı Mimar Sinan Mahallesi oldu. Mimar Sinan Spor Salonu konferans salonunda yapılan programda ilk olarak Çorum Emniyet Müdürü Murat Kolcu değerlendirmelerde bulundu.

Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlunun önlenmesine yönelik çalışmalara devam ettiklerini belirten Murat Kolcu, bu konuda vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü söyledi.
Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)’nin suçu oluşmadan önlemek, oluşan suçların faillerinin tespiti ve yakalanması için 7/24 çalıştığını belirten Kolcu, “2018 yılının ilk 9 ayında Polis İmdat 155 hattına 108 bin 563 çağrı geldi. Bunlardan 39 bin 730 (yüzde 36,60) asıl ihbar olurken 68 bin 833’ü (yüzde 63.40) ise bilgi amaçlı yada asılsız ihbarlardan oluştu. Biz burada halkımızın daha duyarlı olmasını istiyoruz. Şüphelendikleri konularda mutlaka bize bilgi versinler” dedi.

Yine yılın ilk 9 ayında Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin 68 bin 830 hususi ve ticari aracı denetlediğini belirten Kolcu, “Denetimlerde 955 S plakalı araç kontrol edildi. 342 alkollü araç sürücüsüne işlem yapılmış olup, 463 araç sürücüsü ise ehliyetsiz yakalanmıştır. 327 motosiklet ve e-bisiklet sürücüsüne ehliyetsizlik ve plakasızlıktan, 624 araç sürücüsüne ise abartı egzoz ve gürültüden işlem yapıldı. Denetimlerde 1813 araç trafikten men edilirken, 933 araç otoparka çekildi. 13 bin 313 araca cezai işlem uygulanırken 3 milyon 983 bin 712 TL para cezası kesilmiştir” ifadelerini kullandı.
Kolcu, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman çözemeyeceğimiz sorun yok” diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal Karadağ
Erdal Karadağ - 4 yıl Önce

Yeni uygulama olan okul polisi projesini çok olumlu buluyorum özellikle cumhuriyet Anadolu lisesi polis memuru okul önü ve mahalle aralarını gezerek serseri tipli insanları uzaklaştırmada özveri ile çalışıyor.kendisine bizzat teşekkür ettim birde buradan yazayım dedim emeği geçen herkese teşekkürler. .

İsmail Baş
İsmail Baş - 4 yıl Önce

Çoruma gelen müdürler esiyor . Yeni müdürümüzin maşaAllahı var . 3.983.912 TL ceza süper bir rakam gelir idaresi başkanlığı müdürümüze altın madalya ve 10 maaş inkramiye vermeli .maşaAllah .

Hakan
Hakan @İsmail Baş - 4 yıl Önce

Emre tekeci emniyet müdürünün avukatlığı sana mı kaldı

Emre TEKECİ
Emre TEKECİ @İsmail Baş - 4 yıl Önce

Kardeşim murat müdür hakkında yorum yaparken ağzını gözünü topla.Sen adamı tanıyormusun ki böyle ileri geri boş laf konuşuyorsun. Yukarıda Allah var vebal var tanımadığın kimde için arkasından laf konuşma.

Adam
Adam - 4 yıl Önce

Mimar sinandaki en buyuk sorun Sanayiden gelen basi bos kopekler. Geceleri Mahalle sakinleri Kopek korkusundan evlerine zor giriyorlar Cocuklar sabah okula korkarak gidiyolar

Kurallara uyalım.
Kurallara uyalım. - 4 yıl Önce

Gazi ve İnönü caddelerinde özellikle döner ve dürüm kuryesi motosikletliler kaldırımlarda seyrediyorlar.Ters yönden cadde ve sokaklara giriyorlar. Sürat yapıyorlar.Bu caddeler üzerinde kaldırımı yayaların geçemeyeceği şekilde park yaparak kapatıyorlar.Yaya geçitlerinden dönüş yapıyorlar.Kask kullanmıyorlar.Bazılarının plakası yok.Otobüs duraklarının yakınlarına araçlar park ediliyor.Trafik tıkanıyor.Caddelerde yeterince trafik polisi yok.Görüyoruz ve yazıyoruz.Tedbir alınsın.Cadde üzerinde yiyecek satan iş yerleri ile kafe türü mekanlar kaldırıma sandalye atmış,yolu kapatıyor.Gece saat 11 de kapatılması gereken iş yerleri gece yarısını geçtiği halde faaliyetine devam ediyorlar.Takip eden yok.Gece yarısını geçtiği halde aşırı gürültülü sesli yayın yapan mekanlar var.Sokakta köpek gezdirenlere karşı belediyeden çalışma yapmalı,maalesef sadece toplantılarda çok iyi çalışıldığına dair yöneticilerden açıklamalar gelmesine karşılık,bence tüm yöneticiler başarısız,en kısa vakitte Çorum'dan gönderilmelerinde fayda var.

SIRADAKİ HABER