İyi Partililer bile dayanamadı

İyi Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın twitter hesabından yaptığı paylaşım, İskilip’i ayağa kaldırdı.

İyi Partililer bile dayanamadı

İyi Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı’nın twitter hesabından yaptığı paylaşım, İskilip’i ayağa kaldırdı.

İskilipinsesi.com haber sitesinde yayınlanan habere göre, Özsaçmacı twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bizim buralarda ipe urgan derler urgana Merzifon’dan getirdiğimiz eşekleri bağlarız. Bursalılarda İskilip’ten getirip bağlıyorlar.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili hemşehrimiz Hidayet Vahapoğlu’nun attığı twite cevap veren Özsaçmacı’nın bu cevabı, İskilip’te büyük bir tepkiye neden oldu.

22 Haziran’da yapılan bu paylaşım üzerine, İskilip İP İlçe Başkanı Ömer Sardonat ve İP Belediye Başkan Adayı Avukat Muhsin Kocasaraç, Özsaçmacıya sert tepki gösterdi.

Sardonat ve Kocasaraç’ın ardından MH İlçe Başkanı Ali Alıcı da konuya ilişkin açıklamasında tepkisini dile getirdi.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

İyi Parti İskilip İlçe Başkanı Ömer Sardonat:

“İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ilçemizin adını kullanarak, biz İskiliplilerin ve İYİ Parti İskilip ilçe teşkilatı olarak asla kabul etmediğimiz ve uygun bulmadığımız bir twit atmıştır. Bizim için İskilipli her bir şahıs insan olmanın en üstün özelliklerini taşımaktadır.
Böyle bir açıklamayı kesinlikle kabul etmiyoruz. İYİ Parti İskilip teşkilatı olarak her İskilipli’ye, her nerede yaşarsa yaşasın saygımız sonsuzdur. Bütün hemşerilerimden şahsım ve teşkilatım adına özür diliyorum"

İyi Parti İskilip Belediye Başkan Adayı Avukat Muhsin Kocasaraç:

“Ömer başkanımın açıklamasına katılıyorum ve İl başkanının haddini aşan bu açıklamasını şiddetle kınıyorum İskilip adını kullanarak İskilipli hemşehrilerimi rencide etmek kimsenin haddine değildir ve bu konuda genel merkez nezdinde de konunun takipçisi olacağız Burada şunu belirtmek isterim ki bir kişinin yanlışından dolayı İYİ PARTİ ve Genel Başkanımızı eleştirmekte hiçbir hakkaniyete uymaz lütfen bu konuda dikkatli olalım selam ve saygılarımla”

MHP İskilip İlçe Başkanı Ali Alıcı:

“İp Partisi Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı Twitter isimli sosyal paylaşım sitesinden güzel ilçemiz İskilip’in de ismini kullanarak siyasetçiye yakışmayacak açıklamalarda bulunmuştur. İskilip’e ve İskilipliye eşek deme nezaketsizliğinde ve kabalığında bulunan bu zat siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Bu şahsın akıl tutulması yaşadığı her halinden aşikardır. Sermayesi insan olan siyaset kurumunun, temsil noktasında bulunan kimselerin hezeyanlar içerisinde açıklamalar yapması anlaşılabilir bir durum değildir. Bu şahsın hakaretlerini kendisine misli ile iade edip, İskilip Kamuoyuna selam ve saygılarımı iletiyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Siyasette seçmen hancıdır,siyasetçi yolcudur.
Siyasette seçmen hancıdır,siyasetçi yolcudur. - 2 yıl Önce

'De' ve 'da' ekleri ayrı yazılır.Bursalılar da olmalıydı.Dil bilgisinden sıfır aldın.Gelelim hal ve hareket notuna,buradan da sıfır aldın.Gördün mü? 'Da' ekini ayrı yazdım.Biraz detay yazayım.Şimdi il başkanısın.Yarın,bir gün,sonraki gün seçim olur da İskilip'e gidersen,oy istersen,İskilip halkı oy verir mi?Vermez.Bilakis eski defterler açılır,hatırlatmalar yapılır.Bu sebeple siyasetçi iki düşünüp,bir konuşmalı,az konuşup,öz konuşmalı.Koray Aydın, İYİ parti için Çorum'dan bir başarı bekliyorsa,ilk iş mevcut yönetimi hemen görevden almalı,danışmanlar da dahil,partiden uzak tutmalıdır.

YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 2 yıl Önce

Lafa bakarım lafmı diye söyleyene bakarım adam mı diye bi laf var ....................................

ÖĞRETMEN
ÖĞRETMEN - 2 yıl Önce

soyadı özSAÇMACI olandan ne bekliyorsunuz saçmalamış.istifa etmişmi hayır,siz istifa ettinizmi hayır demeçle yetindiniz. beyler aklımızla alay etmeyin.daha öncede bu partide vekil olan eski sendikacı biri çorumluya develi ve dikenli çirkin bir söz kullanmıştı ne oldu.o sendikadaki öğretmen arkadaşlar hala devam ,parti yönetimi devam.yani daha kaliteli küfüre zemin müsait.

İBRAHİM AKKAYA
İBRAHİM AKKAYA - 2 yıl Önce

İSKİLİPLİYE HAKARET EDEN ŞAHIS ADAM OLSAYDI İHANET İÇİNDEKİ PARTİYE GİTMEZDİ. ONLARIN ADAM OLMASIYLA İLGİLİ BİR BEKLENTİMİZ YOK ZATEN İNSAN OLSUNLAR YETER. ALLAH O TİPLERE LAYIK OLDUKLARINI VERSİN. ZERRE KADAR HAKKIMIZ VARSA ONLARA HARAM ZIKKIM OLSUN.

alaaddin
alaaddin - 2 yıl Önce

doğru söylemiş adam altına imzamı atarım.

SIRADAKİ HABER