Kale Özel Eğitim Uygulama Okulu Avrupa yolcusu

Kale Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun AB Erasmus + Okul Eğitimi Personel Hareketliliği programı kapsamında hazırladığı "Öğrenirim Okulda Uygularım Hayatta" ve "Zihinsel Engellilerde Cinsel Eğitim " adlı projeleri Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

Kale Özel Eğitim Uygulama  Okulu Avrupa yolcusu

FATİH AKBAŞ
Kale Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun AB Erasmus + Okul Eğitimi Personel Hareketliliği programı kapsamında hazırladığı  "Öğrenirim Okulda Uygularım Hayatta" ve  "Zihinsel Engellilerde Cinsel Eğitim " adlı projeleri Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.
Kale Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun projeleri 4019 proje başvurusu arasından kabul edilerek 166 proje arasına girdi ve desteklenmeye hak kazandı. Her iki projede 2019 yılı içinde hayata geçirilecek.
"Öğrenirim Okulda Uygularım Hayatta" projesi kapsamında 1.kademeden 6 öğretmen Portekiz’de, sınıfta öğrenilen becerilerin sosyal hayata genellemesi ile ilgili işbaşı gözlem faaliyeti gerçekleştirecekler.
"Zihinsel Engellilerde Cinsel Eğitim"  projesinde ise 2.kademeden 4 öğretmen Finlandiya’da, zihinsel engellilerde cinsiyet eğitimiyle ilgili bir hafta süreli kursa katılacaklar.  Her iki projenin de özel eğitim öğretmenlerine büyük katkı vermesi bekleniyor. Projeleri ise Galip Devrim Çağlayan ve beraberinde ki öğretmenler hazırladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER