‘Kibele 2’ resim sergisi açıldı

Ressam Ahmet Özol’un resimlerinden oluşan “Kibele 2” resim sergisi dün açıldı.

‘Kibele 2’ resim sergisi açıldı

M.BURAK YALÇIN

Ressam Ahmet Özol’un resimlerinden oluşan “Kibele 2” resim sergisi dün açıldı.

Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisi’ndeki resim sergisinin açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, sanat dostları ve öğrenciler katıldı.

ÖZOL: BU ÇALIŞMALAR ANADOLU İNSANININ ÖZÜNÜ YORUMLUYOR

Serginin açılışında konuşma yapan Ressam Ahmet Özol, “Kibele” sergisinin ilkini İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nde açtığını belirterek, “Bu çalışmaların büyük kısmını sakladım. Bu çalışmalar Anadolu insanının özünü yorumlayan çalışmalar. Eserlerimde bende Anadolu insanına dair ne varsa onu yansıtmaya çalıştım.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da hizmet anlamında seferberlik ilan ettiklerini bu seferberlik içerisinde kültür, saat faaliyetlerinin çok özel bir yeri olduğunu söyledi.

CANDAN: EN ÖNEMLİ YATIRIM KÜLTÜR VE SANATA YAPILAN YATIRIMDIR

En önemli yatırımın kültür ve sanat faaliyetlerine yapılan yatırım olduğunu da dile getiren Candan, “Bu sergi ne kadar çok gezilirse amacına o kadar ulaşır. Yaptığımız bütün çalışmalar önemli. Kültür ve sanat faaliyetlerinin ruhumuza bıraktığı izler hiçbir zaman kaybolmayacak. En önemli yatırım kültür ve sanat faaliyetlerine yaptığımız yatırımdır. Bunun bilincindeyiz.” dedi.

Figüratif resimleriyle tanınan Çorum’da da bir dönem öğretmenlik görevi yapan Ahmet Özol’un son dönem eserlerinden oluşan 50 eserlik serginin 26 Nisan’a kadar açık kalacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER