‘Korkuyoruz, bi çare bulun’

Sürü halinde gezen sokak köpeklerinin vatandaşlara korku saldığı bildirildi.

‘Korkuyoruz, bi çare bulun’

RECEP MEBET
Sürü halinde gezen sokak köpeklerinin vatandaşlara korku saldığı bildirildi.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikayetini dile getiren vatandaşlar, Gazi ve İnönü Caddesi gibi işlek noktalarda dahi söz konusu problemin yaşandığını söylediler.

‘KALDIRIMDA YÜRÜMEYE KORKUYORUZ’
“Saldırgan davranışlar sergileyen sokak köpekleri yüzünden dışarı çıkmaya korkuyoruz” diyen vatandaşlar, yaşanan problemin en fazla çocukları ve bayanları tedirgin ettiğini vurguladılar.
Sorunu ilgili yerlere bildirmelerine rağmen bir türlü tedbir alınmadığından yakınan vatandaşlar, “Şehir merkezinde, kaldırımlarda bile kendimizi güvende hissetmiyoruz. Lütfen bu meseleye bir çare bulunsun” diye konuştular.

ESNAF DA ŞİKÂYETÇİ
Onlarca hayvanın yer aldığı köpek sürüsünün her yaştan insana korku saldığını vurgulayan vatandaşlar, “Çiftleşme dönemi olduğu için saldırganlaşabilen sokak köpekleri yüzünden büyük sıkıntı yaşıyoruz” ifadelerini kullandılar.
Esnafın da korkulu rüyası olan sokak köpekleriyle ilgili acilen çözüm beklediklerini vurgulayan vatandaşlar, olası yaralanma ve daha büyük hadiseler yaşanmadan evvel harekete geçilmesini ve tedbir alınmasını istediler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolga
Tolga - 2 yıl Önce

Bu canlar insanlardan daha zararsızdır...

TRON
TRON - 2 yıl Önce

Çorum aynen ortadoğu ülkelerine döndü sokaklarda köpekler, kağıt çöp toplayan elektrikli motorlar gelişi güzel otoparklar
Belediye ise arsa alıp arsa satma derdinde

murat
murat @TRON - 2 yıl Önce

haklısın. kent dokusundan çok uzakta çorum.
ama bu köpekler insanlardan daha zararsız.

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Yasalar açık ve net hayvanların özdürlüğü var alınır aşılanır ve tekrar alındığı yere bırakılır buna belediyenin yapabileceği birşey yok

Angaralı çorumlu
Angaralı çorumlu - 2 yıl Önce

Korkmayın belediye kısırlaştırmıştır.....

Selim
Selim - 2 yıl Önce

Korkcak bı şey yok
Belediyemiz onları kısırlaştırıyo

SIRADAKİ HABER