Mahmut Tunaboylu anıldı

Gazeteci-Yazar merhum Mahmut Tunaboylu, doğumunun 65. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Mahmut Tunaboylu anıldı

RECEP MEBET

Gazeteci-Yazar merhum Mahmut Tunaboylu, doğumunun 65. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti, Mahmut Tunaboylu’nun vefatının 17. yılı nedeniyle önceki gün Ulu Mezarlık’ta anma programı düzenledi.

Anma programına Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, Cemiyet Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Mebet, gazeteci ve yazarlar ile Çorumlu sanat dostları katıldı.

Cemiyet Başkanı Şevket Erzen’in şehir dışında bulunması, merhumun babası Müslüm Tunaboylu’nun ise rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı anma programında Tunaboylu Ailesi mensupları da hazır bulundu.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda duayı Büyük Zafer Çarşısı Mescidi İmam Hatibi Hasan Şener yaptı.

Okunan duaların ardından Gazeteci-Yazar Tunaboylu’nun kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenlerince karanfiller bırakıldı.

‘UNUTMADIK’

Anma programına katılanlara hitaben kısa bir selamlama konuşma yapan Cemiyet Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, “Eserleriyle yaşayan Mahmut Tunaboylu unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Genç yaşta dünya hayatına veda eden Tunaboylu’nun Çorum tarihinde iz bırakmış bir isim olduğunu vurgulayan Yolyapar, merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabır diledi.

Öldükten sonra hayırla anılmanın güzel bir özellik olduğunu belirten Büyük Zafer Çarşısı Mescidi İmam Hatibi Hasan Şener ise dünyada iyi işlere imza atan isimlerin unutulmadığını kaydetti.

Anma programı yapılan konuşma ve duaların ardından sona erdi.

TUNABOYLU KİMDİR?

Gazeteci-Yazar Mahmut Tunaboylu, 18 Ocak 1954 tarihinde Çorum’da doğdu.

Orta öğreniminin ardından gazeteciliğe başladı. Yaygın basın ve mahalli gazeteler ile yerel televizyonlarda görev yapan Tunaboylu, 1980 yılından itibaren radyo için oyun yazmaya başladı. Tunaboylu’nun yazdığı oyunlar, TRT Ankara, İstanbul ve İzmir Radyoları ile KKTC Bayrak Radyosu'nda yayımlandı. Roman, oyun ve senaryo dallarında 14 ödül alan Tunaboylu’nun 9’u ödüllü 10 kitabı yayımlandı.

31 Aralık 2002 tarihinde 48 yaşında hayatını kaybeden Tunaboylu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER