‘Medya ile dünyaya yön veriyorlar’

İslam Toplumu Sosyal Medya Derneği (İSOMDER) Çorum İl Başkanlığı tarafından ‘Medya ve Algı Yönetimi’ konulu konferans gerçekleştirildi.

‘Medya ile dünyaya yön veriyorlar’

FATİH BATTAR

İslam Toplumu Sosyal Medya Derneği (İSOMDER) Çorum İl Başkanlığı tarafından ‘Medya ve Algı Yönetimi’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın konuşmacılığını Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz yaptı.

Konferansa İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan, İSOMDER Genel Başkan Yardımcısı Cafer Dağcı, İSOMDER Genel Sekreteri Veysel Çakır, Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan, Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık, Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz ve İSOMDER Çorum Şube Başkanı Abdullah Gökgöz birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz medya ve algı yönetimi ile ilgili bir konuşma yaptı. Siyonistlerin bilgiyi, parayı ve medyayı elinde tutmaya çok önem verdiğini belirten Yılmaz, medya ile dünyaya yön vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Uluslararası medya kuruluşlarının çoğunun aynı amaca hizmet ettiğine dikkat çeken Yılmaz, medyanın toplumların karar alma süreçlerinde çok etkili olduğunu belirterek; “Medya hayatımızın tamamında yer edinmiş durumda. İnsanların karar alma mekanizmalarını en fazla etkileyen faktörlerin başında geliyor. Öyle ki, kime gülüp, kime ağlayacağımıza dahi medya karar veriyor. Medya normali anormal, anormali de normal olarak gösteriyor. Kendince yeni kahramanlar buluyor, yeni düşmanlar üretebiliyor. Gerçeği yalan, yalanı ise gerçek olarak toplumlara sunuyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER