MHP Büyük Kurultay’a tam kadro katılacak

MHP İl Teşkilatı 18 Mart'ta yapılacak 12'nci Olağan Büyük Kurultaya hazır.

MHP Büyük Kurultay’a tam kadro katılacak

18 Mart’ta yapılacak MHP 12’nci Olağan Büyük Kurultayı ile ilgili bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Mehmet Aras, kurultaya Çorum’dan il ve ilçe teşkilatları olarak tam kadro katılacaklarını ve Çorum olarak büyük destek sağlayacaklarını açıkladı.

‘18 Mart’ta Liderimizin emrinde ülkemizin dört bir yanından gelen gönüldaşlarımızla buluşacağız.’ diyen Aras; “Ülkemiz, bölgemiz ve dünya kamuoyuna seslenecek olan Liderimizin tarihi konuşmasını hep birlikte dinleyeceğiz. Çorumlu vatandaşlarımızı ve aziz hemşerilerimizi kurultayımıza davet ediyor, yaşanacak büyük buluşmaya katılmaya çağırıyoruz.” dedi

18 Mart’ta hem Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü yâd edeceklerini hem de Türk milliyetçilerinin yeni bir zafer umuduyla tarih yazacağını dile getiren Aras; “Milliyetçi Hareket Partisi’; doğru siyaseti, davasında eritmiş, ülküleriyle devleşmiş engin ve yürekli doğru insanlarla takip ve icra eden millet eseri, Türk-İslam ülküsünün yadigârı oldu. İlkeli olmak, tutarlı davranmak, ahlaklı ve milli duruş göstermek, eğilmeden, bükülmeden milliyetçi şuura sahip çıkmak fazilettir, fikri bereket ve kuvvettir. Milliyetçi Hareket Partisi, oldukça sıkıntılı dönemde devletinin ve milletinin yanında ne pahasına olursa olsun tavizsiz şekilde duracak, hiçbir gayri meşru oluşum veya çeteleşmeye aman vermeyecektir. Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını korkusuzca savunmak, darbecilerin ve her türlü teröristin karşısında azim ve kararlılıkla milli duruş sergilemek Milliyetçi Hareket Partisi’nin 49 yıllık misyonudur.” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 49 yıl önce milletinin gövdesinden doğup on yıllar içinde eşsiz gönlünde taht kurmayı başardığını kaydeden Aras, MHP’nin hiçbir zaman kaostan geçinen ve krizden seçim yapan bir parti olmadığını belirten Aras; “Bizim Türk tarihine karşı ihmal edemeyeceğimiz sorumluluklarımız vardır. Çok şükür nesilden nesile omuzlarda taşınan, kalplerde bayraklaşan milli ve manevi emanetlerin ziyadesiyle bilincindeyiz. Hiçbir bedbahtın bize parmak sallamasına da tahammül edemeyiz. Hiçbir densiz ve aklını nifak seline kaptırmış şahsiyetsizden alacak, öğrenecek ve görecek bir şeyimiz de yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü kumpasa, her kirli oyuna rağmen hamd olsun diridir, dimdik ayaktadır. Direncimizi kırmak isteyenler çok bekleyecektir. Her türlü bozguncu emel ve hedef duayla örülmüş manevi duvarlarımızı aşmaya çalışsa da, dün olduğu gibi yine kırılıp, dağılıp püskürtülmeye mahkûm olacaktır. Bilinsin ki, hain ve işbirlikçiler bu davayı aşamayacak, Türk-İslam ülküsünü alt edemeyeceklerdir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket Türkiye sevdasından, Türklüğe duyduğu derin bağlılıktan asla ödün vermeyecektir. Biz, Türkiye ve Türk milleti için dün fedakârlık yaptık, gerekirse, yeri gelirse yine ve yeniden yaparız. İnancımız odur ki, partimizin ve dava arkadaşlarımızın yarım asırlık mücadelesi, sahip oldukları yüksek ahlak ve sorumluluk duygusu, tuzak ve hilelere karşı uyanık duruşları ve tesirlerden uzak duran bağımsız karar verme tutumları millet ve maşeri vicdan tarafından mükâfatlandırılacaktır. 18 Mart 2018’de Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştireceğimiz ‘’Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka’’ temalı 12’nci Olağan Büyük Kurultayımıza vatan, millet ve devlet ortak paydasında buluşacağımız her bir vatandaşımızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER