Millet Bahçesi için çalışmalar sürüyor

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumun yerine yapılacak Millet Bahçesi ve Kongre Merkezi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, sosyal medya hesabından projenin görsellerini paylaştı.

Millet Bahçesi için çalışmalar sürüyor

FATİH BATTAR

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumun yerine yapılacak Millet Bahçesi ve Kongre Merkezi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, sosyal medya hesabından projenin görsellerini paylaştı.

'Şehrimize kazandıracağımız yeni millet bahçesi ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz' diyen Aşgın; "Eski stadyum yerinde güller açacak, kuşlar ötecek." ifadelerini kullandı.

İhalesi 29 Ocak'ta yapılan Millet Bahçesi projesi için Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Alper Zahir, Zubeyir Tuncel ve Turhan Candan ile birlikte İmar Müdürlüğü personeliyle istişare toplantısı düzenledi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Çorum’a  Millet Bahçesi yapılacağı açıklanmıştı. Projenin ihalesi 29 Ocak'ta yapıldı ancak çalışmalar henüz başlamadı. Stadın yıkım işlemleri beklenirken, stad şimdilik Çorum'u Bölgesel Amatör Lig(BAL)'de temsil edecek Çimentospor'a tahsis edildi. 

Proje kapsamında  eski stadyumun bulunduğu 56 bin metrekarelik alana Millet Bahçesi, Millet Kıraathanesi, yürüyüş ve bisiklet yollarının yanı sıra Çorum’un büyük ihtiyacını karşılayacak bin kişilik kongre ve kültür merkezi düşünülüyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

fotoğraftaki gibi olacaksa aynı otobüs terminali gibi. beton binayı bırakın yaptığınıza değsin

çorumlu
çorumlu - 2 yıl Önce

bisiklet yolu kongre salonu kültür ya arkadaş sizi seçtiğime pişman etmeyin kocatepe kulesi gibi kardeş hiç masraf etmeyin park yapın ya arkadaş poreje işler ile çağ çoluk mu uğraşıyor kardeşim aşı fabrikası aç silah fabrikası kırıkale nin orta göbeğinde mke silah fabrikası biraz ufku görün ya

Hakan Yalçın
Hakan Yalçın - 2 yıl Önce

Binayı ana cadde tarafına yapıp Hiçbir şeyin görünmemesini sağlamış mimarımız büyük ustalık!!!

hasan çelebi
hasan çelebi - 2 yıl Önce

Millet mutluktan havalara sıçrayacak,dağıtılan kekleri yeyip yerlerde yuvarlanacak !!!

Adam
Adam - 2 yıl Önce

Millet bahcesinden cok binanin yesil alanina benziyor yapacaksan millet bahcesini cimentonun arazisini yap Coruma bir katkin olsun

HASAN UÇAK
HASAN UÇAK - 2 yıl Önce

Millet bahçesi ile büyük park arasında kalan cadde yer altına alınıp iki büyük park birleştirirlmrlidir. Böylece Çorum 115.000 m2 lik devasa bir parka sahip olmuş olur. Mevcut yolu yer altına almak son derece basit bir imalat gerektirir, maliyeti de fazla artırmaz ama sonuç muhteşem olur.

SIRADAKİ HABER