‘Muhtarlıklarımız artık hizmet eden kurum haline geldi’

Bir dizi ziyaret için Çorum’a gelen Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ramazan Özünal, Pera Kafe’de muhtarlarla düzenlediği istişare toplantısında muhtarlıkların artık hizmet eden bir kurum haline geldiğini belirterek; “Eskiden adı var kendi yok muhtarlıklarımız vardı.

‘Muhtarlıklarımız artık hizmet  eden kurum haline geldi’

FATİH BATTAR
Bir dizi ziyaret için Çorum’a gelen Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ramazan Özünal, Pera Kafe’de muhtarlarla düzenlediği istişare toplantısında muhtarlıkların artık hizmet eden bir kurum haline geldiğini belirterek; “Eskiden adı var kendi yok muhtarlıklarımız vardı. Bugün her ilde, her ilçede, her köyde muhtarlıklarımıza çok fazla talep var.” dedi

Mimar Sinan mahallesi muhtar adayı Nesrin Aksungur’un daveti üzerine Çorum’a gelen Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ramazan Özünal, Pera Kafe’de Mimar Sinan, Bahçelievler ve Karakeçili mahallesinin bazı muhtar adayları ile bir araya geldi.
 

‘MUHTARLIKLAR ARTIK HİZMET EDEN KURUM HALİNE GELDİ’
Muhtarlıkların artık hizmet eden bir kurum haline geldiğini ve devletin muhtarlara verdiği önem dolayısıyla bu seçimde muhtarlık için çok fazla rağbet olduğunu aktaran Özünal; “Eskiden adı var kendi yok muhtarlıklarımız vardı. Bugün her ilde, her ilçede, her köyde muhtarlıklarımıza çok fazla talep var.  Eskiden koltuğunun altından çantasıyla yürüyen bir muhtarlar varken, bugün muhtarlıklarımız hizmet eden bir kurum haline geldi. Muhtarlarımıza gereken önemi ve desteği için bize bu ortamı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Muhtarlıklarımızın konumunun daha iyi yerlere geçeğine inancım tamdır.” diye konuştu 

 

‘SEÇİMİN YILDIZI MUHTARLARDIR’
Yerel yönetim seçimlerinde seçimin yıldızının muhtarlar olduğunu kaydeden Özünal; “Özellikle kadın muhtar adaylarımızın bu seçimde daha fazla olması bizi daha da heyecanlandırıyor. Muhtarlık seçimlerinde kadın-erkek diye bir şey yoktur. Dolayısıyla bu demokratik yarışta adaylar arasında kin beslemek, birbirine hasım gözüyle bakmak çok yanlıştır. Bu bir yarıştır. Seçimler kazanılır, kaybedilir. Halkımız kendini temsil edecek insanı önemsemeli. Hizmeti hangi adaydan daha iyi alacağını, kimin daha iyi hizmet getireceğine kanaat ettiği kişilere oy vermeli. Çünkü günümüzde muhtarlarımız seçilmişliğin gücünü bilmediği gibi dayanışmada da kararlı olamıyor.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER