Mustafa Yolyapar anıldı

Merhum Gazeteci Mustafa Yolyapar, kabri başında anıldı.

Mustafa Yolyapar anıldı

RECEP MEBET
Merhum Gazeteci Mustafa Yolyapar, kabri başında anıldı.
Çorum Gazeteciler Cemiyeti, Mustafa Yolyapar’ın vefatının 4. yıl dönümü nedeniyle dün Ulu Mezarlık’ta anma programı düzenledi.
Anma programına CHP eski İl Başkanları Cengiz Atlas ve Osman Samsunlu, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Osman Bolluk, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Yönetim Kurulu Üyeleri Taner Şimşek ve Recep Mebet, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile gazeteciler ve yazarlar katıldı.
Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar ile aile fertlerinin de hazır bulunduğu programda, 12 Ekim 2014 tarihinde hayatını kaybeden Mustafa Yolyapar dualarla yâd edildi.

ERZEN: ‘İYİ BİR GAZETECİYDİ’
Anma programında konuşan Cemiyet Başkanı Şevket Erzen, “Dört yıl önce ebediyete uğurladığımız meslektaşımızı vefat yıldönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz” dedi.
Mustafa Yolyapar’ın genç meslektaşlarına gazetecilik açısından örnek olmuş başarılı bir basın mensubu olduğunu hatırlatan Erzen, “Kişiliğiyle örnek olmuş, gönüllerde iyi bir yer edinmiş Mustafa Yolyapar bizlerde derin izler bırakarak aramızdan ayrıldı. İnsanın ölümünden sonra da hatırlanması güzel bir haslet. Mesai arkadaşlığı yaptığımız dönemde beraber ekmek yedik, su içtik. Nasıl iyi bir insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Allah hepimize vefatından sonra hayırla anılmayı nasip etsin” diye konuştu.
Erzen, merhum gazeteciye Allah’tan rahmet dilerken ailesi ve geride kalan yakınlarına ise hayırlı ömürler temennisinde bulundu.

MUSTAFA YOLYAPAR’I ANLATTILAR
Eğitimci-Yazar Muzaffer Gündoğar ve Bahri Güven, merhum Mustafa Yolyapar’ın değerli bir gazeteci ve mükemmel bir insan olduğunu söylediler.
Beyefendi bir kişiliği olan Yolyapar’ı rahmetle anan Gündoğar ve Güven, “Işıklar içinde yatsın. Mekanı cennet olsun” diye konuştular.
Mustafa Yolyapar’ı anmak için toplandıklarını hatırlatan Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak ise hayat ve ölüm kavramlarından bahsettiği konuşmasında, kişinin vefatının ardından yıllar sonra bile sevenlerince unutulmamasının ve hayırla anılmasının güzel bir haslet olduğunu ifade etti.
Cemiyet Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar da merhum kardeşini, sevgi, özlem ve rahmetle andıklarını belirterek programa katılan tüm sevenlerine teşekkür etti.

 

DUALARLA YÂD EDİLDİ
Yahya Çakıcı’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda duayı Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak yaptı.
Duanın ardından Çorum Haber Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenlerince karanfil bırakıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER