Müteahhitten ruhsat sitemi

Müteahhit Ayhan Kılıçarslan, inşaat ruhsatı işlemlerinde karşılaştığı uygulamalardan şikâyetçi olduğunu dile getirdi.

Müteahhitten ruhsat sitemi

RECEP MEBET
Müteahhit Ayhan Kılıçarslan, inşaat ruhsatı işlemlerinde karşılaştığı uygulamalardan şikâyetçi olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili olarak dün PTT Merkez Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Ayhan Kılıçarslan, Beytepe’deki 20 daireli inşaat projesine ruhsat verilmediğini iddia etti.

Meseleyi Belediye Başkanı’na aktarmak istediğini ancak çeşitli nedenlerle 2 yıldır görüştürülmediğini öne süren Kılıçarslan, Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında söz alma talebinin de geri çevrildiğini söyledi.
“Karşılaştığım mağduriyeti dile getirmek için son çare olarak basın açıklaması yapmaya karar verdim” diyen Kılıçarslan, “Gülabibey Mahallesi 1037 ada, 3 numaralı parselde bulunan 1011 metrekarelik arsaya 4 normal kat ve 2 bodrum katla birlikte toplam 6 kat ve 20 daireli, otoparklı bir bina inşaa etmeyi planlıyoruz. Bunun için projemizi hazırladık ancak Belediye ruhsat vermedi. Aynı adadaki diğer parsellerde 20-24 daireli binalar yapılırken bizim projemize bu imkanın sağlanmaması haksızlık” dedi.

Ruhsat işlemleri sırasında karşılaştığı tutumdan da dert yanan Kılıçarslan, müteahhit meslektaşlarına seslenerek, “İnşaat ruhsatlarının Bayındırlık Müdürlüğü’nden alınabilmesi için gelin hep birlikte Valimizi ziyaret edip talebimizi dile getirelim” diye konuştu.

Önerisiyle ilgili olarak çevre illerde örnek uygulamaların olduğunu vurgulayan Kılıçarslan, hak arama mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 2 yıl Önce

dünya malı bu hacı. ahirete yatırım yap. kefenin cebi yok.
(kendi başına gelince ses ediyorsun)

Corum 19
Corum 19 - 2 yıl Önce

Vay emmi sen bile ruhsatı alamadıysan o iş nizama uymuyordur

Bahatin
Bahatin - 2 yıl Önce

Adam haklı beyler. Ama belediye ne yapsın.

YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 2 yıl Önce

dayı çorumda nerelere ruhsatlar veriliyo ama büyük firma olmak gerekiyo zengin işini götürüyo işin aslı bu adamlar nerelere evler yapıyo ekim azarisi kalmadı bağ dediğimiz yerler zenginlere villa sitesi oldu.Bin evlerin ordaki yanan çamlık villa sitesi oldu gelsen benim ne demek istediği mi anla

bir mağdur
bir mağdur - 2 yıl Önce

haksızlığa uğrakmak nasıl bir duygu imiş birde kendisi tatmış. para hırsıyla yapmadığı kalmayan kişiler haksızlığa uğrayınca çeşitli çareler arıyor.

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Yaptıgı inşaatlarda caldıgı malzemelerden de bahsetsin Hacı dayı

SIRADAKİ HABER