“Oh olsun” demediğimiz kaldı!..

Cumartesi günü başlayan aşırı yağmurun ardından Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın oğlunun trafik kazası yaptığı haberleri geldi. Sebebi her ne olursa olsun her trafik kazası korkunçtur, her trafik kazası üzüntü vericidir. Herkesin evladı kıymetlidir, hakeza her can değerlidir.

“Oh olsun” demediğimiz kaldı!..

HABER/YORUM EROL TAŞKAN

Cumartesi günü başlayan aşırı yağmurun ardından Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın oğlunun trafik kazası yaptığı haberleri geldi. Sebebi her ne olursa olsun her trafik kazası korkunçtur, her trafik kazası üzüntü vericidir. Herkesin evladı kıymetlidir, hakeza her can değerlidir.

Kaza haberlerinin ardından sosyal medyada yapılan yorumlara bakınca, hem vallahi hem de billahi insanlığımdan utandım. Biz ne ara bu kadar vahşi olduk da, geçmiş olsun demek yerine oh olsun demeyi tercih edecek kadar insanlıktan uzaklaştık?

Siyaseti kinimize katık ettik, çevremizde olup biten her ne varsa, at gözlüğünden bakar gibi siyasetin, kan çanağına bürüdüğü gözlerle konulara bakar olduk.

Adam yazmış: “Bu yaşta bu arabayı nasıl almış?”, “Başkanın oğlu olarak şımarırsan böyle olur” ve daha neler neler. Yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun.

Ruhu kararmışların tümünü kınıyorum, lanetliyorum.

Meselenin insani erdemler olduğunu unutup, ölümü, hastalığı, acıyı dahi siyasetine alet etmek için sırada bekleyen, vahşi hayvanlar gibi saldıran insanlarla aynı toplumda yaşıyor olmanın utancıyla mücadele ediyorum.

Dünyanın neresinde olursak olalım, yaşanmış bir kazaya üzülmek insanın doğasındandır. Fakat bizim memlekette, buna sevinircesine oh olsun der gibi kulp takıp hayatı ve memleketi çirkinleştirenler yok mu, işte onlar kurtulmamız gereken kanser tümörü gibiler.

Hülasa diyeceğim o ki, memleket olarak, toplum olarak el birliği edip, bu tür hastalıklı beyinlerin memleketi ifsat etmesinin önüne geçmeliyiz. Yüzüne karşı ayıp diyebilmeli ve kınamalıyız. Bu tür mahlukların kınama ve ayıplamadan anlayıp anlamayacağını bilmiyorum ama bunu yapabilmeliyiz.

Belediye başkanını ya da mensubu olduğu partiyi sevmiyor olmanız size, pervasızca ve acımasızca ailesine saldırma hakkı vermez. İnsanların ailelerine sataşmayın, hele ki herkesin başına gelebilecek bir kazayı yaşamış bir delikanlıyı ahlaksızca yargılamayın.

Ahlakımızı ve erdemimizi rehin alıp her geçen gün zehirleyen bu sosyal medyanın içine gizlenmiş yamyamlara teslim olmamak için sesimizi yükseltmeliyiz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

sayın taşkın haberi yapan sizlersiniz başkanın oğlu kaza yaptı diye kazada anladığım başkanın oğlu suçlu peki siz millete serzenişte bulunuyorsunuzda haberde başkanın oğlunun çarptığı kişiyle ilgili bi metniniz var mı yok başkanın ogluda başkanın oğlu. önce kendimize bakalim yaptığımız habere bakalim sonra milleti eleştirelim. kaza herkes yapabilir brodwayin sürücüsü insan degilmi bi tutturdunuz başkanın oğlu başkanın oğlu. ayrıca kurallar herkes için geçerli kim kusurluysa çeksin cezasını

Veli
Veli - 1 ay Önce

Sayin Taskan bu yazinizda vatandasa cok yuklenmissiniz Kazada buyuk bir sey olsaydi inanin yorumlar farkli olurdu Vatandas sadece kaza hafif hatlatildigi icin sorgulamis hizi kacti _ hatalimiydi _ vb arabayi bu genc yasta nasil almis degirmenin suyu nerden geliyor gibi hizininda ben 230 oldugunu okudum umarim dogru degildir

Azad
Azad - 1 ay Önce

şuan bu makale boş makale. ne amaçla yazıldığının herkes farkında. Yapılan haberlerde hiç diğer aracın sürücüsü ve içindekilerden bahsedilmemiş. İnsanlıksa asıl konu neden diğer aracın içinde ki kişilerin durumu yazılmamış? onların ki can değil mi? açıkcası ben diğer araçta ki kazazadeleri daha merak ettim.

Azad
Azad @Azad - 1 ay Önce

Otoyolda park halinde araç? Lütfen makaleyi silin. Tarafsız olun.

EROL TAŞKAN
EROL TAŞKAN @Azad - 1 ay Önce

Diğer araç park halinde ve içi boş. Umarım merakınız gitmiştir.

tam muhalifin mefhumunu arz etmişsin yazdıklarını oku biraz
tam muhalifin mefhumunu arz etmişsin yazdıklarını oku biraz - 1 ay Önce

bu adamlar...AKP nin çorumdaki onunu %60lardan %40lara düşüren gürüh, tam aksine siyaseti ekmeklerine katık edip gece gündüz yedikleri ve kendilerinden biraz farklı düşünenleri çarmıha gerdikleri için böyle bir hoyrat davranışı görünce vatandaşlar da dediğin gibi davranıyor olmasınlar...nerede yaşıyorsun sen uzayda mı...çorum a in çorum

Vatandas
Vatandas - 1 ay Önce

Hakimiyet gazetesi uzun yıllardır Çorum halkının gerçekten sesi soluğu olan ve Çorum halkı olarak bir evlat gibi gazetemizi bağrımıza bastığımız bir yayın organıydı. Şimdi ise maalesef taraflı gazetecilik anlayışı ile yayın yapan bir araca dönüştü. Umarım gazetecilik mesleğinin olmazsa olmazlarından olan nesnel haberciliğe dönerek çarpıtmadan ve sansürlemeden gerçek ve doğru haber anlayışını düstür edinerek çalışmalarınıza devam edersiniz?

SIRADAKİ HABER