Okul çevrelerine sıkı denetim geliyor

Vali Yardımcısı Recep Yüksel okul çevrelerinde denetimlerin artırılacağını söyledi.

Okul çevrelerine sıkı denetim geliyor

FATİH AKBAŞ
Vali Yardımcısı Recep Yüksel okul çevrelerinde denetimlerin artırılacağını söyledi.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Güvenli Okul toplantısında Emniyet, Jandarma ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katılımcılara okullar ve çevrelerinde alınan önlemler hakkında bilgiler aktardılar.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, okul çevrelerinde bulunan kahvehane, internet kafe, elektronik oyun salonları işletmecilerine uyarıda bulunarak, “Esnaf arkadaşların bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Ancak bazı noktalara çok dikkat etmediklerini görüyorum. Kahvehane, internet kafe, elektronik oyun salonlarına yönelik denetimleri artıracağız. Bizlere yardımcı olsunlar aksi takdirde üzerlerine gitmeye devam edeceğiz” dedi.


Vali Yardımcısı Recep Yüksel’in açılış konuşmasının ardından İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Ekşi, Jandarma Yüzbaşı Murat Atak ve İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Ahmet Barış kurumları adına sunum yaptılar.
Toplantıya lise ve dengi okulların müdürleri ile okul aile birliklerinin başkanları katıldı. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gördüm,yazdım.
Gördüm,yazdım. - 4 yıl Önce

Yorum yapmak için tam da bu haberi bekliyordum.Dertliyim.Efkarlıyım.günah olmasa,cebimde para olsa içeceğim.İçki değil,sigara,günahı da israftan,Fatih caddesinde bir lise,Gazi caddesinde bir lise daha,Ilıca caddesi üzerinde iki özel mektep var.Alt tarafta imam hatip,Adil Candemir tarafında bir özel mektep daha,Karşıda kent meydanı civarında dershaneler,özel okullar,neredeyse binlerce öğrencisi var bu okulların,neredeyse öyle bir intiba oluşuyor ki,buralarda okuyan gençlerin tamamı sigara içiyor.İçmeyenlerde pasif içen konumunda,Taze bedenlere nikotin geçiyor.Ana ve babaların verdiği harçlıklar havaya gidiyor.Kentin bürokrasisi bu caddelerden geçiyor,meydanı görüyor.Kimse ne oluyor sorusunu sormuyor.Bir de yasa var.Yaşı 18 altı gençler bu sigaraları nereden alıyor?Kim satıyor?Basın toplantısı yapmayın.Denetleyin.Etkili denetleyin.Okulları,çevresini,parkları,kapalı kafeleri,bahçeli kafeleri,internet kafeleri denetleyin ki,gençleri zararlı alışkanlıklardan kurtarın.

erdal
erdal - 4 yıl Önce

cumhuriyet lisesinde görev yapan polis aldığı maaşı tam hakkıyla helal ettiriyor bırakın okul çevresini mahalle aralarında dahi zibidi serseri barındırmıyor sakarya ilkokuluna da bakıyor etrafında sokaklarda sigara içirtmiyor helal olsun kardeşim sana bize böyle özverili kamu görevlisi lazım teşekkürler.

fikretya@usa.com
fikretya@usa.com - 4 yıl Önce

Sadece okul çevresinemi?Çorum teksasa döndü hala haberiniz yok hiç bir şey yapmıyorsunuz madem her kavşağa takdığınız kameraları oturun ve inceleyin rezillikleri.Devlet nerde?

SIRADAKİ HABER