Olçok ailesinden Nihal Olçok açıklaması

Ahmet Davutoğlu'nun partisinin kurucular kuruluna Nihal Olçok'u aldığı iddiasının ardından Olçok Ailesi tarafından bir açıklama yapıldı.

Olçok ailesinden Nihal Olçok açıklaması

Yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, partisinin kurucular kuruluna Nihal Olçok'u aldığı iddiasının ardından Olçok Ailesi tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada Nihal Olçok'un fikirlerinin Olçok Ailesi tarafından benimsenmediği ifade edildi.

Olçok ailesinden yapılan yazılı açıklamada, şehit Erol Olçok'un Nihal Olçok ile evliliğini 2013'te anlaşmalı boşanmayla sonlandırdığı ve boşanmanın 4 Eylül 2013 tarihli mahkeme kararıyla kesinleştiği kaydedildi.

Çiftin çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un velayetinin Erol Olçok'un aldığı, şehadetinden sonra çocukların vasisinin de amcaları Cevat Olçok olduğu anlatılan açıklamada, şöyle devam edildi:

"Nihal Hanım, 30 Kasım 2016'ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok'un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım'ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım'ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah
abdullah - 3 yıl Önce

NİHAL HANIM Ak parti de kalsa idi bu tepki olmazdı. amaç üzüm yemek değil . Muhalefeti hazmedememek .

çok katmanlı beyefendi
çok katmanlı beyefendi - 3 yıl Önce

merhum eşinin ve oğlunun kemiklerini sızlatan kadın ,şehit anası olmayı herkes kaldıramıyor demekki.

Yasemin
Yasemin - 3 yıl Önce

Acılı anne oğlunun şehit olduğu değerlere sahip çıkmalı idi ALLAH doğruyu gösterir İnsALLAH

RTE
RTE - 3 yıl Önce

Way be nerden nereye. Ah Erol abim. Ruhun şad olsun abicim. Dünya menfaati insanlarla neler yaptirabiliyor. Hiç olmadı bu Nihal hanım...

SIRADAKİ HABER